Ankara Büyükşehir Belediyesi 220 İtfaiye Eri Zabıta Memuru Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi 220 İtfaiye Eri Zabıta Memuru Alımı

Resmi ilan yayımlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 farklı iş için toplam 220 kamu personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. İşte Başvuru aşamaları…

Ankara Büyükşehir belediyesi bünyesinde Sözleşmeli olarak 100 İtfaiye Eri ve 120 Zabıta olarak çalıştırılacak sözleşmeli 220 kamu personel alımı yapılacaktır. İlan Resmi Gazete de yayımlandı.

ABB 220 Kamu Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurularını başvuru kılavuzunda belirtilen tarih aralığından Şahsen müracaat için gerekli belgeler ile birlikte iş başvurusunda bulunabileceklerdir. Adayların sağlık personeli gözetiminde belirtilen adreste boy ve kilo ölçümü yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Büyükşehir Belediyesinde İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru olarak görev almak isteyen ilgili kişiler başvuru için 16 Ekim 2023 pazartesi günü başlayacak olan başvurularını 27 Ekim 2023 tarihi mesai saatleri içerisinde başvuru kılavuzunda belirtilen adrese iş başvurusunda bulunabileceklerdir.

Büyükşehir İş Başvuru Şartları Neler?

İtfaiye Eri İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma İtfaiyecilik Ön Lisans bölümlerinden birinden mezun olmak. En az C sınıfı ehliyete sahip olmak. KPSS P93 puan türünde en az 60 puan ve üzerinde puan almış olmak. Kapalı alan, dar mekan ve yükseklik korkusu gibi korkuları olmamak. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Zabıta Memuru Üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat veya İktisadi İdari Bilimler Fakültelerinden birinden mezun olmak KPSS P3 Puan türünden en az 70 puan almış olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Ayrıca Bütün adaylar için Tartılma ve Ölçülme aç karnına ve çıplak ayak ile erkek adaylarda 1.67 m kadın adaylarda 1.60 m boyunda olmak. Boy uzunluğunun cm cinsinden olan kısmı için kilo oranının arasındaki farkın (+) ve (-) 10 kg fazla fark olmaması gerekmektedir.

Ankara Büyükşehir 220 Kamu Personel Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.