Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi Kuruldu 560 Kadro Verildi

Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi Kuruldu 560 Kadro Verildi

Ankara’da yeni bir üniversite kuruluyor. Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi adı altında kurulan üniversiteye 1 Temmuz 2017 yayınlanan Resmi Gazete kapsamında toplamda 560 kadro verilmiştir. Toplamda 230 idari 330 akademik kadro bulunmaktadır. Ankara Güzel

Ankara’da üniversite sayısı artmaya devam ediyor. Yeni kurulan üniversitenin ismi Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi olarak açıklandı.

Yeni kurulan üniversiteye toplamda 560 kadro tahsis edildi. 560 kadrodan 230’u idari kadro, 330’u akademik kadro olarak belirtilmiştir.

Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi adıyla kurulan üniversitenin fakülteleri; “ Müzik Bilimleri ve Teknolojileri, Müzik ve Sanat Eğitimi Fakültesi, İcra Sanatları Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu olarak açıklanmıştır.

Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne 30 memur, 30 bilgisayar işletmeni, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 12 sekreter, 15 şoför, 5 mühendis, 1 mimar, 8 tekniker, 9 teknisyen, 3 programcı, 1 çözümleyici, 3 kütüphaneci, 1 uzman tabip, 1 tabip, 1 diş tabibi, 1 diyetisyen, 3 hemşire, 1 psikolog, 1 sosyal çalışmacı, 2 avukat, 5 teknisyen yardımcısı, 7 hizmetli, 4 kaloriferci, 3 bekçi ve 2 aşçı alınacaktır.

Profesör, doçent, yardımcı doçent, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutman, uzman, çevirici, eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına da 330 eğitim görevlisi alınacaktır.

Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi personel alımı için ilan yayınladığı zaman İş İlanları Kariyer haber sitemizi takip ederek en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum