Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli Personel İlanı Resmi Gazete’de

Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli Personel İlanı Resmi Gazete’de

Resmi Gazete kamu grubu iş ilanları kapsamında güncel bir başvuru kılavuzu yayımlandı. Ankara Üniversitesinde yapılacak olan alımlar için 119 kişilik kontenjan açıldı. İşte başvuru şartları ve unvan bilgileri…

Güncel istihdam ilanları arasında yerini alan Mayıs 2021 iş ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Ankara iş ilanları dahilinde; Ankara Üniversitesi kamu personeli alımları için güncel işe alım bilgileri adaylar sunuldu.

Unvan ve Kontenjan ve Şartları

4/B sözleşmeli personel alımları için Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre 15 farklı alanda toplamda 119 kişilik alım yapılacaktır.

İlan tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak şartı eklenen ilanlar aşağıdaki gibidir;

Hemşirelik lisans mezunu olmak şartı ile 90 Hemşire alımı yapılacaktır.

Biyoloji lisans mezunu olmak şartı ile 1; Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans mezunu olmak şartı ile 1 Biyolog alınacaktır.

Çocuk Gelişimi lisans mezunu olmak şartı ile 1 Çocuk Gelişimcisi alınacak olup; Sağlık Meslek Liselerinin Tıbbi Laboratuvar/Laboratuvar Bölümünden mezun olmak şartı ile 2 Laborant, Sağlık Yönetimi lisans mezunu olmak şartı ile 2 Sağlık İdarecisi alınacaktır.

Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümünden mezun olmak şartı ile 2 Laboratuvar Teknikeri alınacak olup; Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümünden mezun olmak şartı ile Tıbbi Sekreter alınacaktır.

Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümünden mezun olmak şartı ile 2 kişi; Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunu olmak veya bu alanda yüksek lisans programını tamamlamış olmak şartı ile 1 kişi; Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümünden mezun olmak şartı ile 3 kişi; Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümünden mezun olmak şartı ile 9 kişi alınacaktır.

Psikoloji lisans mezunu olmak şartı ile 1 kişi alınırken; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olmak şartı ile 1 kişi alınacaktır.

Eczacı alımı için alanından lisans mezunu olan kişiden KPSS şartı talep edilmiyor olup; Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak şartı ile alınacak kişinin de 35 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

İlgili alımlar için n lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı dahilinde sıralama esas alınacaktır.

Başvuru sürecine dair bilgilendirmeler üniversite resmi internet adresinden açıklanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.