Antalya Büyükşehir 100 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Antalya Büyükşehir 100 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Antalya Büyükşehir Belediyesine ilk defa atanmak üzere kamu personeli alımı ilanı yayınlanmıştır. Başvuru yapacak adaylar için şartlar ve nasıl yapılacağı detayları verildi. En az KPSS 55 puanı bulunan adaylar ne zamana kadar başvuru yapabilir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı 100 kamu personeli alımı yayınlayarak kılavuzu adayların erişimine açtı. Başvuru yapacakların en az KPSS 55 puanının olması istenmektedir.

Şartların sağlanıyor olması durumunda Antalya Büyükşehir belediyesine ilk defa atanmak üzere memur alımı ilanı üzerinden başvurularınızın gerçekleşmesi sağlanabilir. En hızlı ve kolay şekilde başvurunun gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Şartı

Memur alımının gerçekleşmesi için belirlenen şartların sağlanması gerekiyor. Yapılacak olan alım 657 sayılı devlet memurları kapsamında olduğu için KPSS şartı vardır. Puan şartına uyan ve diğer özel şartları sağlayan kişilerin başvurularında herhangi bir sakınca yoktur.

İtfaiye Eri: Yapılacak olan alım için itfaiye eri alımı sunuluyor. Kadro sayısı 100 adettir. Kadro derecesi ise 10’dur. Kadın ya da erkekler başvuru yapabilir.

İtfaiyecilik ve yangın güvenliği ya da sivil savunma itfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olunması yeterlidir. Ayrıca en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olunması gerekiyor. KPSS puanının ise en az 55 olması şartı isteniyor.

İstenen genel şartları Türk vatandaşı olmak, askerlik durumunun ilişkisi yok olması, ilan edilen kadrolar için aranan şartların sağlanması durumunda Antalya Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusu yapılabilir. Bu durumda şartları sağlayan kişinin başvurunun ardından süreci tamamlayarak sonuç alması beklenecektir. Değerlendirip, anında başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Özel Şartlar

Peki, aranan diğer şartlar neler? Direkt olarak başvuru işleminin tamamlanması için özel şartların da sağlanıyor olması gerekiyor. KPSS şartının olduğu unutulmamalıdır. Bunun dışında, boy ve kilo için istenen şartlar var. Erkekler için en az 1.67 boy gerekiyor. Kadınlar için ise başvuruda minimum boy sınırlaması 1.60 olmalıdır. Boy kilo arasında ki oran için bir metreden sonrası için kilo ile aradaki farkın 10’u geçmemesi isteniyor. Bunu bilerek, siz de bu şartların sağlanması durumunda başvurunuzu yapabilirsiniz.

Antalya büyükşehir belediyesi memur alımı son başvuru tarihi verilmiştir. Başvuru tarihini göz önünde bulundurup ona göre başvuru işleminin gerçekleşmesi istenir. 9.10.2020 tarihine kadar elbette başvuru işlemlerinin yapılması gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum