AÖF 2017 Sınav Yerleri Yayımlandı

AÖF 2017 Sınav Yerleri Yayımlandı

AÖF 2017 14 - 15 Ocak ayında güz dönemi yapılacak olan sınav yerlerini yayımladı. İlk kez yeni sistem ile sınava girecek olan adaylar için detaylı bilgi hazırladık.

AÖF 2017 Yılının ilk sınavını 6 Ocak tarihinde yayımladı. Sınava girecek öğrenciler Açıköğretim’in sitesine girerek belgelerini alabilirler.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Yüksek Öğretim Kurulunun, Açık Öğretim Fakültemizde standart oluşturmak için çaba gösterdiklerini açıkladı. Rektör Gündoğan 2016 yılında bu sistemi hayata geçirerek “ usul ve esaslar kaidesinde “  4 yanlış 1 doğruyu götüreceğinden sınav sonuçlarının yeni sisteme göre açıklanacağını söyledi.

Yüksek Öğretim Kurulumuzun Açık Öğretim fakültelerinde sınav usul ve esaslara göre yanlış cevapta kaç puan gidecek yeni sistem ile 4 yanlış cevabın bir doğruyu götürdüğü ve bunun 0,25 puan üzerinden hesaplandığı düşünülürse 1 soru 100 puan desek 4/1 olan 0,25 puan üzerinden hesaplama yapılacağı için adayların korkmaması gerektiğini vurgulayan Rektör Gündoğan önceliğiniz bildiğiniz soruları yapmanız olacaktır, dedi.

Rektör Gündoğan öğrencilerin sınavlarda kullanabilecek : Öğrenci alfabetik olmayan yalnızca rakam olan hesap makinesi getirebilmektedir.  Öğrencilerimiz tüm uyarılarımıza rağmen sınavlara getirilmesi yasak olan argümanları getirmekte ve yakalanmaları halinde 1 dönem veya 1 yılına mal olmaktadır, dedi. Sınavlarda kesin olarak yasaklanan cep telefonu, notebook, kamera, defter, kağıt, telsiz, her hangi bir iletişim cihazı bunun yanı sıra tehlike arz eden aletler bıçak veya silah gibi aletler taşıyanlar sınavları iptal olacaktır.

Açık Öğretim Fakültemizin gerçekleştirmiş olduğu tüm sınavlar yaklaşık olarak 15 gün içerisinde yayınlanmakta olup 14 – 15 Ocakta yapılacak sınav sonuçları Ocak ayının sonu gibi açıklanabilir. Açık Öğretim Fakültesinde okuyan 1,5 milyon öğrencimize daha önce duyuru yapmıştık ve takip etmenizi şiddetle tavsiye ettiğim duyuruyu tekrar ediyorum diyen Rektör Gündoğan, tek ders olan sınavların 2017 tarihi itibariyle üç derse çıkartılmıştır ancak kayıt yaptırma zorunluluğunuz bulunmakta, dedi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.