AÖF 3 Ders Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

AÖF 3 Ders Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınavı verilen yeni bir sınav sistemine geçmişti. Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi tarafından 22 Temmuz 2017 tarihinde 3 ders sınavı gerçekleştirildi. 3 ders sınavına giren öğrenciler Anadolu Üniversitesi’nin sonuçları ne zama

Açıköğretim Fakültesi tarafından yeni uygulanmaya başlanan 3 ders sınav sistemi bu sene  22 Temmuz 2017 tarihi 14 ilde gerçekleştirildi.

Eskiden tek ders olarak uygulanan sınav, 2016-2017 döneminden itibaren 3 ders sınav sistemi olarak uygulanmaya başladı.

22 Temmuz 2017 tarihinde 14 ilde gerçekleştirilen sınav 13 Ağustos 2017 günü yurtdışında gerçekleştirilecek.

Açıköğretim Fakültesi de artık ÖSYM’nin uyguladığı bir sistemi uygulamaktadır. Açıköğretim Fakültesinin yapmış olduğu sınavlarda dört yanlış bir doğruyu götürmektedir. Fakat ÖSYM’nin son sınavlarında olduğu gibi kısa cevaplı ve açık uçlu sorular 3 ders sınavında sorulmamıştır.

Anadolu Üniversitesi’nin yapmış olduğu sınavlar incelendiği zaman sınavların açıklanma tarihi sınav tarihinden 10-15 gün içerisinde oluyor. Bu kapsamda yurtdışında yapılan sınav da dikkate alındığında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınavının sonuçlarını 31 Temmuz 2017 tarihinde açıklaması beklenmektedir.

Açıköğretim Fakültesi geçme notları ise 100 üzerinden 50 ve üstü geçmektedir. 50 ve altı notlar ortamaya bazlı geçiyor olarak kategorilendirilmiştir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınav sonuçları açıklandığı zaman İş İlanları Kariyer Haber Sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.