AÖF Dikey Geçiş Ek Yerleştirme Başvuru ve Kayıt Duyurusu

AÖF Dikey Geçiş Ek Yerleştirme Başvuru ve Kayıt Duyurusu

19 Kasım 2020 tarihi itibarıyla ÖSYM’de 2020 DGS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra AÖF kayıt işlemlerine dair detaylar da açıklandı.

Anadolu Üniversitesi tarafından Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 öğretim yılı dikey geçiş ek yerleştirme çevrimiçi başvuru ve kayıt duyurusu yayımlandı. AÖF DGS ek yerleştirme iş ve işlemlerine dair detaylar haberimizde.

19 Kasım 2020 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim “AÖF”, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 öğretim yılı dikey geçiş ek yerleştirme başvuru ve kayıt işlemlerine dair tüm detayları yayımladı. 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adayların, Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt İşlemleri AÖF’de nasıl yapılacağını araştıran adaylar için gerekli bilgileri bu haberde hazırladık.

Çevrimiçi Başvuru ve Kayıt İşlemleri

AÖF 2020 DGS ek yerleştirme kayıt ve başvuruları 24 Kasım 2020 Salı günü saat 09:00’da başlayıp, 27 Kasım 2020 Cuma günü saat 17:00’da sona erecek. Başvurular üniversitenin internet sitesinden e-Devlet şifresi ile yapılacağı açıklandı.

Öğrenim Bilgileri Güncel Olmalı

AÖF’ye dikey geçiş kaydı yapacak adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekiyor. Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.

Kayıt ve Ödemelere Dikkat

Adaylar çevrimiçi kayıt başvurusu yapmazsa kaydı yapılmayacaktır. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacaktır denildi.

27 Kasım 2020 tarihinden sonra çevrimiçi veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. Çevrimiçi başvuru ve kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

2020 DGS Şartlı Kayıt Nasıl Olacak?

2020 DGS şartlı kayıt duyurusunda 2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla işlemleri yapılabilecek.

Bu kapsamda 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2020 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 26 Ağustos 2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur açıklaması yer almaktaydı.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Lisans Programlarına 2020 DGS Ek Yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan ancak yükseköğretim kurumlarından yukarıda açıklanan nedenlerle mezun olamayan adayların durumlarını belgelemeleri halinde 24-27 Kasım 2020 tarihleri arasında kayıtları yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.