AÖF Final Sınav Sonucu Açıklandı

AÖF Final Sınav Sonucu Açıklandı

Anadolu Üniversitesi 14 – 15 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen AÖF güz dönemi final sınavına giren binlerce öğrenci heyacanlı bekleyişi sona erdi. AÖF final sınavı açıklandı.

Anadolu Üniversitesi son dakika geçtiği Açık öğretim güz dönemi finallerinin sonuçlarını 15 günlük kısa zaman zarfında açıkladıklarını duyurdu. Buna göre binlerce öğrencinin sınava girildiği güz dönemi sınavı için bekleyiş sona ermiştir. Yeni sistem ile sınava giren adaylar sonucunu heyecan içerisinde beklemekteydi bu bekleyiş 30 Ocak 2017 tarihinde son bulmuş olup sınav sonucu kısa zaman zarfı içerisinde açıklanmıştır.

AÖF’ te Ders Hakkı : Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan daha önce bir tv programına katılarak öğrencilerin tek ders hakkını üçe çıkardıklarını ve tek dersten kalan öğrencilerin ara sınavlar yapılarak bu öğrencilerimizi dönemlerini uzatmama ve diploma olanağı sağladıklarını söylemişti. Yeni sistem ile bu üçe çıkartılarak 3 dersten kalan öğrencilerimizi rahatlatacak sistemimiz 2017 yılında devreye girmiş olup öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni ederim diye konuştu.

Yeni uygulama tekniği ve detayları 18 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmış olup Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, iktisat, işletme fakülteleri eğitim – öğretim ve sınav yönetmeliği değişiklilikle Açıköğretim Fakültesi sınavlarında çoktan seçmeli soruların doğru yanlış açık uçlu olacağı kanısı taşıyacak olup eşleştirme gibi farklı sorularında sorulmasının önünün açık olduğu aşikardır. Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan 2016/2017 yılı bahar döneminde sistemimizdeki ara sınavlarda çoktan seçmeli soruların yanı sıra kısa cevaplı olacağını ve bunu 4 program 4 ders olarak açıkladı.

Açık Öğretim yeni ders program uygulamalarına göre Sosyoloji, Türk dili ve edebiyatı yan dalı Türk romanı, Çağdaş felsefe ve tarih olarak çoktan seçmeli derslerde 4 program 4 ders olarak 2 kısa cevabın yanında 1 açık uçlu soru sorulacağı açıklandı. Rektör Gündoğan öğrencilerimizin ders aritmetiğinde daha kısa yollu sorular sorulacağından bir sorunun en kolay yönü ile çok yönlü çözümünü öğrenmeleri gerektiğini vurguladı.

Açık öğretim güz dönemi sınav sonuçlarına TC. Kimlik ve şifrenizle  Anadolu Üniversitesinin resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum