AÖF Kayıt Yenileme Duyurusunu Yayınladı

AÖF Kayıt Yenileme Duyurusunu Yayınladı

Açık öğretim Fakültesi İktisat ve İşletme Fakülteleri İçin Yeni öğretim Güz Dönemi Kayıtlarının Yenileme İşlemleri ile İlgili Tarihler Açıklandı.

Açık öğretim Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakülteleri için kayıt yenileme duyurusu yapılmıştır. Bu sene Açıköğretim fakültesi 2017-2018 öğretim yılında kaydını yeniletmek isteyen öğrenciler için sistem değişikliğine gidildiği hususu duyurulmuş olup öğrencilerin duyuruyu dikkatle okuması tavsiyemizdir.

Bu sene ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacağı için öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir. Kayıt yenileme  ders seçimi ekle Sil işlemi ve kayıt yenileme bedelinin ödenmesi durumunda gerçekleşecek olup kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül 2017 Salı günü başlayıp 06 Ekim 2017 cuma günü mesai bitimine kadar devam edecektir.

Güz döneminde kayıt yeniletmek isteyen öğrencilere fakülte Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak olup öğrenciler 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders tercih etme hakkına sahiptirler.

Ders seçimi ekle sil işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi kayıt otomasyonu bağlantısı kullanılarak kayıt yenileme linkinden yapılabilecektir. Öğrenciler ödeme yapmadığı sürece ders seçimi ekle sil işlemi yapabilecekler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi ekle sil işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

Fakültelere dikey geçiş ve lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptıran ve fakülte kayıtlarında ön lisans mezuniyetine ait genel not ortalaması bilgisi olmayan öğrenciler ise ders seçimi  işlemini yapamayacaklardır. Bu durumda olan öğrenciler, ön lisans mezuniyetlerine ait genel not ortalaması bilgisi bulunan öğrenim durum belgesi veya not durum belgesi ile birlikte bürolara başvuracaklardır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.