AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlayacak

AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlayacak

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne kayıt yaptırmak isteyen adayların merakla beklediği AÖF kayıt macerası çok yakın bir zamanda başlayacak. Açıköğretim Fakültesi kayıtları ne zaman başlacak? Açıköğretim Fakültesi kayıt olma şartları nelerdir? İ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim görmek isteyen adaylar için Açıköğretim Fakültesi kayıtları çok yakın bir zamanda başlıyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru tarihleri 21-29 Ağustos 2017 olarak belirtilmiştir. Başvurular Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Adayların dikkat etmesi gereken bir nokta ise 29 Ağustos 2017 tarihinden sonra kesinlikle başvuru kabul edilmeyecektir. Bundan dolayı belirtilen başvuru tarihleri arasında mutlaka internet üzerinden başvuruları yapmak gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Balıkesir Büro Yönetici Necati Eroğlu daha önce yaptığı bir açıklamada örgün eğitim veya Açıköğretim Fakültesinin herhangi bir bölümünden mezun olan adaylara sınavsız giriş hakkı tanınacağı müjdesini vermişti. Büro Yöneticisi Necati Eroğlu yaptığı açıklamalarda 37 ön lisans ve 18 lisans olmak üzere toplamda 55 bölümde şartsız ve sınavsız okuma imkanı sunduklarını belirtti.

Necati Eroğlu, adaylar tarafından en çok tercih edilen bölümler hakkında da açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde en çok tercih edilen bölümlerin ilahiyat ve adalet olduğunu açıkladı. Ayrıca ikinci üniversite kayıtlarının da 5-18 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini vurguladı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavsız giriş hakkı haberi için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.