AÖF Sınav Tarihleri Değişti İşte Yeni Tarihler

AÖF Sınav Tarihleri Değişti İşte Yeni Tarihler

Anadolu Üniversitesi (AÖF) İktisat ve işletme fakültelerinin sınav takvimine göre 15 – 16 Nisan 2017 tarihinde yapacağı bahar dönemi sınavları, referandum tarihine denk gelmesi nedeni ile ertelendi. Anadolu Üniversitesi Senatosunun kararı gereği…..

Anadolu Üniversitesi (AÖF) İktisat ve işletme fakültelerinin sınav takvimine göre 15 – 16 Nisan 1017 tarihinde yapacağı bahar dönemi sınavları, referanduma yakın tarihe denk gelmesi nedeni ile ertelendi.  Anadolu Üniversitesi Senatosunun kararı gereği değişti.

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre Açık öğretim iktisat ve işletme fakültelerinin 15 – 16 Nisan 2017 Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan bahar dönemi sınav takviminde Anadolu Üniversitesi Senatosunun almış olduğu kararla 29 – 30 Nisana alındığı açıklamalarında bulunuldu.

Bunun yanı sıra 27 – 28 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan dönem sonu sınavları ise Anadolu Üniversitesi Senatosu almış olduğu karar ile 3 – 4 Haziran 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacağını açıkladı. Bu değişikliklerin ise 16 Nisan tarihinde Ülkemizde Sistem değişikliği Anayasa Referandumu olarak gösterildi.

Sınav değişikliğine ise ÖSYM’ den de bir açıklama geldi. 2017 TUS VE STS adaylarının dikkatine: 16 Nisan 2017 tarihinde yapılması planlanan TUS VE STS Tıpta Uzmanlık Eğitimi giriş sınavı ile Tıpta Doktorluk alanında yüksek öğretim diploma denkliği seviye tespit sınavlarının tarihleri değişerek 22 Nisan 2017 Cumartesi tarihine referandum olacağından ertelenmiştir, denildi. Ayrıca yapılacak sınavların sonuçlarının açıklanması ise  17 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacağı bilgisi verildi.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı Genel Müdürlüğünün talep doğrultusunda hizmet yükümlülüğü ataması atama işlemleri yapılan doktorların tıpta uzmanlık giriş sınavında başarılı olan görev yerlerinde ayrılmamalır yapılacak atamaların hükmünün olmadığı bilgisine yer verildi. Sonbahar dönemi STS ve TUS sınavlarının 27 Ağustos 2017 tarihileri arasında yapılması kararlaştırılırken sınav sonuçlarının ise 20 Eylül 2017 tarihinde açıklanacağını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre 2018 yılında STS ve TUS tıp sınavı ise 1 Dönem STS ve TUS sınavları Şubat ayında yapılacağı ve önceden kararlaştırıldığı gibi 2 Dönem sınavının ise belirtilen Ağustos ayında yapılacağı açıklandı. Bu açıklamalara göre referandum veya ülke genelini etkileyen veya büyük bir sorun ile ile karşılaşılması halinde kurum ve kuruluşlar sınavlar veya ödemeler ve benzeri durumlarda planlanan ve takvimi açıklanan ne olursa olsun tarihleri erteleme veya öteleme yapılabilir. Bunun için memurların veya öğrencilerin tüm vatandaşların bilgisine sunulur.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.