AÖF Sınav Yerleri Açıklandı

AÖF Sınav Yerleri Açıklandı

25-26 Kasım’da on binlerce öğrencinin gireceği Açıköğretim Fakültesi’nin vize sınavı için öğrenciler, giriş yerlerini heyecanla bekliyordu.

Binlerce adayın vize sınavlarının giriş yerleri açıklandı.

Güz döneminin vize sınavı için öğrenciler geri sayıma başladı. Sınav giriş yerleri açıklandı, sorumluluk üniteleri ve sınav tarihlerine öğrenciler Anadolum eKampüs üzerinden ulaşabilecek.

Sınav giriş yerlerinin sınav tarihlerinden ortalama bir hafta önce açıklanması bekleniyordu. Sınav giriş belgeleri yayınlandı öğrenciler, internet üzerinden belgelerini alabilecek. AÖF sınav giriş yerleri, bilindiği gibi Anadolu Üniversitesi tarafından belirleniyor. Bu belirleme sırasında sınav yerine ulaşım kolaylığı, öğrenci yoğunluluğu ve sınavların olacağı binaların sınava uygun olup olmadığı şeklinde kriterler göz önüne alınıyor. Sınav atama sırasında hiçbir öğrenci sınav yerini değiştiremez, başka salon veya sırada sınava giremez.

Açıköğretim’e kayıtlı olan öğrenciler bulunduğu semte göre, Anadolu Üniversitesi’nde sınav merkezlerini seçebilir.

AÖF Harf Notları Ne Anlama Geliyor?

2017-2018 eğitim öğretim yılı ile itibariyle,
CC, CB, BC, BB, BA, AB ve AA geçer harf notlarıdır. Öğrenciler herhangi bir dersten bu notları aldığı zaman, tekrar aynı dersleri vermek için seçemez. DD, DC ve CD ise koşulu geçer harf notlarıdır. Öğrencilerin eğer genel başarı not ortalaması en az 2,00 ise bu derslerden başarılı sayılır ve bu derleri tekrar alamaz. Ancak ortalama 2,00’nin altına düşerse öğrenci bu dersleri tekrar almalıdır.

Binlerce öğrencinin merakla beklediği AÖF sınav giriş yerleri öğrencilerin erişimine açıldı. Sınav yerlerini öğrenmek isteyen adaylar Anadolu Üniversitesi’nin resmi sayfasına giriş yaparak sınav giriş yerlerini anında öğrenebiliyorlar.

2017-2018 AÖF Akademik Takvim
Güz Dönemi Vize: 25-26 Kasım 2017
Güz Dönemi Final: 13-14 Ocak 2018
Bahar Dönemi Vize: 14-15 Nisan 2018
Bahar Dönemi Final: 02-03 Haziran 2018
Eğitim-Öğretim döneminin 3 Ders Sınavı: 21 Temmuz 2018

AÖF Sınavına Girmek İçin Hangi Belgeler Gerekli?

AÖF sınavına girebilmek için öğrencilerin fotoğraflı ve onaylanmış kimlik belgesi, nüfus cüzdanı veya ehliyetin de yanında bulunması gerekli. Sınava giriş belgelerinden bir tane eksik bile olmuş olsa, öğrenci sınava katiyen alınmayacaktır. Öğrenci sınav giriş belgelerini kişisel bilgilerini kullanarak Anadolu Üniversitesi’nin resmi sayfası üzerinden çıkartabilir. Sınava girerken kimlik belgesinin siyah beyaz veya da renkli çıktı olması fark etmez.

AÖF Kayıt Silme İşlemi
Öğrenci eğer çeşitli sebeplerden ötürü AÖF’den kadını tamamen sildirmek istiyorsa ilk olarak herhangi bir AÖF bürosuna giderek bu konu hakkında kendisine verilen dilekçeyi imzalar. Ancak öğrencinin katkı borcunun bulunmaması gereklidir. Katkı borcu olan öğrenciler ilk olarak bankaya borçlarını yatırdıktan sonra kayıt silme işlemlerini yaptırabilirler.

4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

Açık öğretim sisteminde 4 yanlışın 1 doğruyu götürecek olması da bu sınav döneminden itibaren gerçekleşecek. Özellikle YÖK tarafından verilen bu karar halen çok tartışılırken birçok kişinin eleştirisine neden olmuştu. Vize, final ve bütünleme sınavlarında uygulanacak olan 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceği sınav sistemi, daha fazla ders çalışması gerektirecek. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum