AÖF’ te Yeni Dönem Başlıyor

AÖF’ te Yeni Dönem Başlıyor

AÖF 2016-2017 Öğretim Yılında sınav sonuç değerlendirmesinde değişikliliğe gidilerek bundan sonraki dönemde öğrencilerimizin daha dikkatli olması gerektiği yönündeki karar.

Açıköğretim fakültesi (AÖF) sınavlarında YÖK tarafından bir değişiklik daha yapılarak öğrencilerin daha dikkat etmesi gereken hususlar var.

Yeni dönemde açıköğretim fakültesi sınav değerlendirmesinde 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Önceki sınavlarda yanlışlar doğruyu götürmüyordu. YÖK kurulu başkanlığı açık öğretim programları uygulayan üniversiteler değerlendirme faaliyeti uygulayan birliklerin ölçme ve değerlendirme sınavında bulundurulması gerekli görülen ve bu değerlendirmeleri kıstaslara göre ayırarak gereken hususlar üniversitelere bildirilmiş olup önlemlerin alınmasında azami dikkat edilecek diye bildirilmiştir.

Anadolu üniversitesi 2016 – 2017 öğretim yılından itibaren açıköğretim, iktisat ve işletme fakültelerinde ‘ YÖK’ kurulu başkanlığının sınav sonuçları değerlendirmesi beş seçenekli test tipi çoktan seçmeli ve dört yanlış cevabın bir doğruyu götürmesi “YÖK” ün yazısında Andadolu üniversitesi senatonun kararıyla kabul edilmiştir. 

AÖF öğrencilerinin dikkat etmesi gereken hususlardan bir diğeri ise sürekli güncellenen değişen ve gelişen teknoloji ile öğrenciler sıkıntı yaşamakta olup başvuru veya kitap seçimlerinde, kayıt yenilemelerde, bankaya para yatırmalarda, ders seçmelerde, ortak sınıflarda, puan hesaplamalarında öğrenciler çok büyük sıkıntılar yaşamaktalar. Yukarıda saymış olduğumuz sıkıntıların en güncel hali ( ekampus.anadolu.edu.tr ) adresinde bulabileceğiniz gibi Anadolu üniversitesinin sunduğu bütün imkanlar ve hizmet platformu öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

AÖF 2017 sınav takvimi:Güz dönemi ara sınavı: 26 – 27 kasım 2016 tarihlerinde,Güz dönemi dönem sonu sınavı14 – 15 ocak 2017 tarihlerinde, Bahar dönemi ara sınavı:15 – 16 nisan 2017 tarihlerinde, Bahar dönemi dönem sonu sınavı:27 – 28 mayıs tarihlerinde, 2016 – 2017 Tek Ders Sınavı: 15 Temmuz 2017 tarihinde başarılar dileriz….

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum