AÖF Üç Ders Sınavı Ne Zaman Yapılacak

AÖF Üç Ders Sınavı Ne Zaman Yapılacak

Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin kalan derslerini verebilmesi için üç ders sınavı düzenlenmektedir. Peki üç ders sınavına hangi öğrenciler başvuru yapabilmektedir? İşte AÖF Üç Ders Sınavına başvuru yapabilmek için öğrencilerde aranan şartlar ve sınav

Açıköğretim Fakültesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 26 Aralık 2016 tarihinde tek ders sınavının üç derse çıkartıldığı müjdesini vermişti.

Yapılan açıklamaya göre Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olmasına tek dersi kalan öğrencilerin dönem uzatmamaları için düzenlenen tek ders sınavlarının, 2017 yılından itibaren üç derse çıkarılacağı belirtildi.

Üç ders sınavı sonrası öğrencinin puan durumunda ne gibi değişiklikler olacak? Üç ders sınavına hangi durumlarda girilmez? Üç ders sınavı ne zaman yapılacak? İşte tüm soruların cevabı…

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin üç ders sınavına giriş yapabilmesi için, 2016/2017 yılı güz veya bahar döneminde belirtilen derslere kayıt yaptırmış olması istenmektedir. Başarısız olunan dersten DZ ve/veya YZ harf notu alınırsa üç ders sınav hakkı tanınmamaktadır. Üç ders sınavı sadece teorik dersler için geçerlidir.

Üç ders sınavını açıklandığı zaman üç ders sınavının notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer. Öğrencinin başarı notu ise üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notlar ile üç ders sınavı sonucunun baz alınarak hesaplanması sonucu bulunur.

2017 yılında üç ders sınavı Türkiye’de 22 Temmuz 2017 tarihinde, yurtdışında ise 13 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.