AÖF Yatay Geçiş Başvuruları Başladı

AÖF Yatay Geçiş Başvuruları Başladı

Açıköğretim Fakültesi yatay geçiş başvuruları 1 Ağustos 2017 tarihinde başladı. Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre başvurular 15 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Peki Açıköğretim Fakültesi yatay geçiş başvuruları...

Anadolu Üniversitesi tarafından açıköğretim fakülteleri öğrencilerinin merakla beklediği açıköğretim fakültesi yatay geçiş başvuruları başladığı duyuruldu.

Açıköğretim fakültesi İktisat ve İşletme Fakültelerine yatay geçiş için başvurular 1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 15 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Adayların istenilen belgeleri fakülteye posta ve kargo gibi yöntemlerle göndermesi gerekmektedir.

Açıköğretim Fakültesi yatay geçiş için öğrencilerden istenilen belgeler; yatay geçiş başvuru formu, öğrencinin kayıtlı olduğu fakülteye ait yeni alınmış bir öğrenci belgesi (en fazla bir ay içinde alınmış), disiplin cezası almadığına dair belge, daha önce merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçiş yapmadığını belirten bir belge ve nüfus cüzdan fotokopisi olarak belirtilmiştir.

Bahsedilen yatay geçişler merkezi yerleştirme puanı ile yapılan yatay geçiştir. Merkezi yerleştirme puanı ile yapılan yatay geçiş dışında kurumlar arası yatay geçiş başvuruları da başlamıştır.

Kurumlar arası yatay geçiş de 1 Ağustos 2017 tarihinde başlamış olup 25 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Evraklarını eksiksiz bir şekilde gönderdikten sonra adaylar başvuru sonuçlarını Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden 11 Eylül 2017 tarihinde öğrenebilir.

Evrakları göndermek için adres Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı/Eskişehir olarak açıklanmıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.