AÖL 3.Dönem Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

AÖL 3.Dönem Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 1-2 Temmuz tarihlerinden gerçekleşecek olan 3.Dönem sınav yerlerini açıkladı. Adaylar 3.Dönem sınav giriş yerlerini ve sınav giriş belgelerini AÖL websitesi üzerinden sorgulayabilecek. 3.Dönem sınavları üç oturum şeklinde gerçekle

AÖL III.Dönem sınav giriş yerleri belirlenmiştir.Adaylar aşağıdaki adresten sınav yerlerini öğrenebilirler. Sınav 1 Temmuz ve 2 Temmuz'da gerçekleşecektir. Sınav 3 oturumdan oluşmaktadır.

1.Oturum 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 09:30'da , 2.Oturum 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 14:00 'da ve son olarak 3.Oturum 2 Temmuz Pazar günü 09:30 'da gerçekleşecektir.

Ayrıca yurt dışı merkezliklerde yine Türkiye saati baz alınarak sınavlar gerçekleşecektir.

Sınavların sonuçları 31 Temmuz 2017 tarihinde AÖL internet sitesi üzerinden açıklanacak. Sınava girecekler her dersten 20'şer soru ile karşılaşacak ve her sorunun 4 seçeneği olacak. Her bir sorunun doğru cevap değeri  5 puandır. Bir dersten geçmek için en az 45 almak gerekmektedir. Ayrıca sınavda yanlış cevapların herhangi bir dönüşü olmayacaktır. Yanlış cevaplarınız doğrularınızı götürmeyecektir.

Sınav gününde yanınızda Sınav Giriş Belgesi  ile birlikte geçerli bir kimlik (Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı,Pasaport veya Sürücü Belgesi ) bulunması gerekmektedir. Bunların yanında öğrenci kimlik kartını da yanınızda bulundurabilirsiniz (Zorunlu değildir).

Sınav Giriş Belgenizi AÖL web sitesi üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra "Öğrenci Genel Bilgileri" menüsü altında yer alan "Sınav Giriş Belgesi" seçeneğini seçerek yazdırabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.