AÖL Okulları ilk kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri Açıklandı

AÖL Okulları ilk kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından, Açık öğretim ortaokul, lise ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri açıklanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından, Açık öğretim ortaokul, lise ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri açıklanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazıya göre Açık Öğretim Ortaokulu ilk kayıt ve kayıt yenileme ve Lise ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belirlenmiştir.

Açık Öğretim Ortaokul ve Lise bölümlere göre dağılımına göre ise Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık İmam hatip Lisesi ilk kayıtlar ve kayıt yenileme tarihleri belirlenmiştir.

Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2 dönem ilk kayıt 13 Ocak – 03 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık öğretim imam hatip lisesi ve Açık öğretim ortaokulu 30 Ocak – 08 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştır.

Açık Öğretim lisesi 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 2 dönem ilk kayıt 13 Ocak – 03 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Açık Öğretim ortaokulu kayıt yenileme ise 30 Ocak – 0 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesi kontejanı artırılmış olup buna göre sınava girecek öğrenciler ikinci veya yedek salonlarda sınava girmeye mecbur kalmadan belirlenen okul sınıf ve sıra numarasına göre girecek. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Açık öğretim lise, ortaokul,  Açık öğretim mesleki liseler, Açık öğretim imam hatip ortaokulu sınav kontenjanını artırdığını buna göre bir ilde 2016 yılında bir ilde 10 okulda sınav yapılıyorsa bu okul sayısı 15 gerektiği yerde 20 çıkartacakları yönünde öğrencilerimiz mağdur edilmeyecektir, denildi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.