Araç Cezalarında Yeni Düzenleme

Araç Cezalarında Yeni Düzenleme

Yeni düzenlemeye göre; araç kullanırken özellikle cep telefonu kullanımında sıkı denetim ve cezalar getirilecek. Kazaların önlenmesi amacıyla “Yol Güvenliği Eylem Planı” oluşturulacak. İşte “Yol Güvenliği Eylem Planı’nın” getirmiş olduğu yeni düzenlemeler

Türkiye’de gün geçtikçe artan kazalar sebebi ile hükümet bu kazaların önüne geçmek için yeni yapılandırma kararı aldı.

Bu kazaların önüne geçmek için 2021-2030 yıllarını kapsayan “Yol Güvenliği Eylem Planı” hazırlanacak. Yol güvenliği ve kazaları azaltmak için yeni bir kurum kurulacak ve bu kurum reformlar ile desteklenecektir.

Trafikte can kaybına sebebiyet veren olayları incelemek amacıyla devlet tarafından anket çalışması yapılacak. Bu yapılan anket sonuçlarına göre vatandaşları bilinçlendirmek için yeni kampanyalar düzenlenecek.

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde (AVM, okul, iş yerleri, vb) oluşturulacak ekipler tarafından bilinçlendirme yapılacaktır. Özellikle okullarda trafik dersinin içeriği zenginleşecek öğrencilere eğitimler verilecektir. İş yerlerinde emniyet tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Bu düzenlemelerin yanı sıra rutin aralıklarla radar kontrolleri daha sık yapılacak ve sürücülerin hız sınırını aşması engellenmeye çalışılacaktır. Mobese ile denetimler daha çok yaygınlaşacaktır. Yine devam etmekte olan alkollü araç kullanımına yönelik mücadele devam edecektir.

Kamuoyuna araçlarda cep telefonu kullanımıyla ilgili bilgilendirme yapılacak, araç kullanırken cep telefonu kullanan sürücülere ise aracı alkollü kullananla aynı cezalar verilecektir. Hem kendi sağlığınızı korumak için hem de cebinizin sağlığınızı korumanız için araçta cep telefonu kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.