Aralık 2020 güncel ilanı: MSÜ 64 personel alımı başvuru kılavuzu

Aralık 2020 güncel ilanı: MSÜ 64 personel alımı başvuru kılavuzu

Milli Savunma Üniversitesi dahilinde yapılacak olan görevlendirmeler için 64 kişilik yeni kontenjan açıldı. Farklı unvan ve statülerde yapılacak olan akademik personel alımı ilanın başvuru detayları belli oldu. İşte başvuru kılavuzu…

Kamu üniversiteleri dahilinde devam eden sözleşmeli personel alımı alımlarının haricinde yapılan akademik personel alımları için güncel bir başvuru kılavuzu yayımlandı. 64 kişilik açılan kontenjan için detaylar belli oldu.

MSÜ Akademik Personel Alımı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Rektörlüğüne bağlı olarak akademik çalışmalarına devam eden birimler dahilinde yapılacak olan alımların; 4566 sayılı Harp Okulları Kanunu, 4752 sayılı Astsubay Meslek Yüksek Okulları Kanunu, MSÜ Akademik Personelin Seçim dahilinde yapılacağı beyan edildi.

Unvan ve Kontenjan Sayısı

Adaylar toplamda 64 kişilik kontenjan dahilinde başvuru işlemlerini tamamlayabilecektir. Kara Harp Okulu Ankara dahilinde 1 Profesör alımı yapılacak olup; ayrıca Uluslararası İlişkiler Bölümü/ Bölgesel Çalışmalar ABD kapsamında 3 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacaktır.

Kara Harp Okulu Ankara dahilinde 2 Tarih alanından Doktor, 1 Doçent ve 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacak olup; Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 1 Öğretim Görevlisi alımı da yapılacaktır.

Yabancı Diller Bölümü/ Bölgesel Diller ABD dahilinde 1 Öğretim Görevlisi ve 1 Doktor alımı yapılacak olup; Savunma Araştırma Bölümü/ Lojistik Yönetimi ABD için 1 Öğretim Görevlisi; Savunma Araştırma Bölümü/ Lojistik Yönetimi ABD alanı için 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacaktır.

Beşeri ve Sosyal Bilimler Bölümü 1 Araştırma Görevlisi alacaktır. Askeri Bilimler Bölümü/ Topoğrafya ve Coğrafi Bilgi Sistemleri ABD dahilinde 1 Öğretim Görevlisi, 1 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü alımı yapılacağı beyan edilmektedir.

Denizcilik ve Askerî Bilimler Bölümü / Oşinografi ve Deniz Meteorolojisi ABD alanında 1 Profesör ve ayrıca ElektrikElektronik Müh. Bölümü / Elektronik ABD alanı için de 1 Doktor öğretm görevlisi alımı yapılacaktır.

MSÜ akademik personel alımı için diğer kontenjan ve unvan bilgilerine aşağıdaki listeden erişmek mümkün olmaktadır.

msu1.jpgmsu2.jpgmsu3.jpgmsu4.jpg

Başvuru Süreci ve Şartlar

Adayların akademik personel olarak hizmet verebilmeleri için yüksek lisans ve doktora alanlarından alanlarına ilişkin mezuniyetlere sahip olması ve talep edilen alanlara dair akademik çalışmalarda bulunulmuş olması talep edilmektedir.

Öğretim üyesi dışındaki kadrolar içi dil sınavından 50 asgari puan talep edilen alımlar için hesaplamalar sırasına ALES puanı temin etmeyen adayların puanı 70 olarak hesaplanacaktır.

Başvuru işlemleri Resmi Gazeteden yayımlanan ilanı takip eden 15 gün içerisinde yapılacak olup; şahsen veya posta yolu ile MSÜ Rektörlüğü adresi olan Yenilevent/İstanbul adresine ve ayıca; doktor öğretim üyesi, öğretim görevlisi ile araştırma görevlisi işlemleri için de dekanlık/astsubay meslek yüksekokulu müdürlüğü/enstitü müdürlüğüne teslim edilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum