Aralık Ayı İtfaiye Eri Alımı Açıklandı! Başvuru Şartları (Kadın Erkek)

Aralık Ayı İtfaiye Eri Alımı Açıklandı! Başvuru Şartları (Kadın Erkek)

Kamuya Aralık ayı itibarıyla itfaiyeci alımları yapılacak. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabilecekleri itfaiye eri alımı şartları ve süreç bu yazımızda.

Kamu kurumu bünyesinde kadrolu statüde olmak üzere yeni memur alımı başvuruları alınacak. Kütahya Belediyesi için kadrolu İTFAİYE ERİ ALIMI başvuruları alınacak. Aralık ayı itfaiyeci alımı için kimler başvuru yapabilir? İşte kamu kurumu itfaiye eri alımı başvuruları ve tüm detaylar.

Kütahya Belediyesi itfaiyeci alımı şartları

Adayların başvuru için 657 DMK’da yer alan genel şartlara haiz olmaları gerekiyor. Ayrıca diğer hususlar da şu şekildedir:

  • Boy şartı itibarıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak,
  • 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları vardır.

itfaiyeci-alimi.jpg

Kamuya itfaiyeci alımı (mezuniyet  kontenjan)

  • 6 İtfaiye Eri kadrosuna başvuru için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından birinden mezun olmak,
  • 2 İtfaiye Eri kadrosuna başvuru için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından birinden mezun olmak şartı var.
  • 8 adet itfaiye eri alımı GİH 10. derece kadrolara olacak.
  • En az C sınıfı ehliyete sahip olmak, KPSSP93 puan türünden en az 60 isteniyor.

İtfaiyeci alımı başvuru tarihleri

İtfaiyeci alımı başvurusu için adayların 13-17 Aralık 2021 tarihleri arasında boy ve kilo ölçümü sırasında şahsen yapmaları gerekiyor. Başvurulara dair tüm gerekli bilgi ve detayları aşağıdaki başvuru kılavuzundan hemen ulaşabilirsiniz.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kutahya-belediyesi-itfaiye-eri-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.