Arsin Belediyesi En Az Lise Mezunu Memur Alacak! Mayıs 2021

Arsin Belediyesi En Az Lise Mezunu Memur Alacak! Mayıs 2021

Kamuya en az lise mezunu memur alımları kapsamında başvurular Mayıs ayı itibarıyla alınacak. Memur alımı başvuru sürecine dair detaylar ve tüm süreç bu yazımızda yer alıyor.

2021 yılı Mayıs ayı memur alımları kapsamında başvurular alınacak. Trabzon ili iş ilanları kapsamında Arsin Belediyesi için memur alımı yapılacak. Zabıta memuru alımları Mayıs ayında olacak. Detayları ve başvuru sürecini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını sadece şahsen yapacaklardır. Başvurular 10-14 Mayıs 2021 tarihleri arasında olacak. Fakat Tam Kapanma Tedbirleri kapsamında 17 Mayıs’a kadar başvuruların ertelenmesini veya başvurularla ilgili olarak adaylara dair muafiyet getirilmesine dair açıklama yapılmasını bekliyoruz. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Başvuru Genel Şartları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor.

Kontenjanlar ve Mezuniyetler

1 Zabıta Memuru alımı için herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise veya dengi okul) mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Kadın/ Erkek adaylar olmak üzere KPSS P94 puan türünden en az 70 isteniyor.

1 Zabıta Memurualımı için İşletme, İktisat, Maliye, Ekonomi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü lisans programlarının birinden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Kadın/ Erkek adaylar olmak üzere KPSS P3 puan türünden en az 70 isteniyor.

Başvuru Özel Şartları

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyede yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum