Arsin Belediyesi İkamet Yok En Az Lise Zabıta Memuru Alımları

Arsin Belediyesi İkamet Yok En Az Lise Zabıta Memuru Alımları

Arsin Belediye Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan ilana göre en az Lise mezunlarından olmak üzere ikamet şartsız Zabıta Memuru alımı yapılacağı belirtiliyor.

Yerel Yönetimler sayfasında yayınlanan ilana göre Trabzon İli Arsin Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 70 puan ile en az lise mezunu ikamet şartsız 2 Zabıta Memuru alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar başvuru işlemlerini 10 – 14 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

Başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvuru işlemlerini şahsen, Yalı Mahallesi Şehit Asteğmen Halil ALBAYRAK Caddesi No.52 Arsin/TRABZON adresindeki Arsin Belediye Başkanlığı Hizmet Binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne yapacaklardır.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türk vatandaşı olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak ve En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise veya dengi okul) mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

İşletme, İktisat, Maliye, Ekonomi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.