Aşama Aşama Göç İdaresi 1309 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Aşama Aşama Göç İdaresi 1309 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Bin 309 lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımları başvuruları alınamaya başladı. Peki online başvurular nasıl yapılacak? Aşama aşama Göç İdaresi internet başvuru süreci ve başvuru ekranına dair detaylar.

İçişleri Bakanlığı 1309 memur alımı başvuruları Göç İdaresi Başkanlığı için alınmaya başladı. Adaylar lise, önlisans ve lisans olmak üzere üç farklı başvuru ekranı üzerinden işlemlerini tamamlayacaklar. Başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlar ve tüm detaylar bu yazımızda. İşte aşama aşama Göç İdaresi 1309 kamu personeli alımı başvurusu nasıl yapılacağına dair tüm bilgiler:

ONLINE BAŞVURULAR

Adaylar internet üzerinden başvuruları üç farklı form üzerinden tamamlamaları gerekiyor.

LİSANS mezunları “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”,

ÖNLİSANS mezunları “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”,

LİSE mezunları  “Göç İdaresi 2021 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lise Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” üzerinden başvurularını başlatabileceklerdir.

Başvurular aşağıdaki BAŞVURU EKRANI üzerinden 25 Haziran günü saat 17.00’a kadar yapılabilecektir. e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak "Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Sınav Başvurusu" uygulamasından ilgili lise – önlisans – lisans alanına erişim sağlayabileceksiniz.

goc-idaresi-basvuru.jpg

KAYDETME

İş Talep Formunu elektronik ortamda doldurup, başvurusunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerekmektedir.

BİR PUAN TÜRÜ ve BİR POZİSYONA BAŞVURU YAPILABİLİR

Adaylar ilanda yer alan puan türünden ikisine de sahip iseler ancak bir puan türü ve en fazla bir adet pozisyon için başvuruda bulunabileceklerdir. Adaylar, başvuru sırasında sadece merkez veya bir ili ve bir pozisyonu tercih edebilecektir.

MEZUNİYET BİLGİ GİRİŞİ

Önlisans veya lisans mezunlarının bilgileri otomatik gelecektir. Ancak hata olması durumunda adayların başvuru formunda manuel olarak ilgili alanı işaretleyip mezuniyet belgesini yüklemesi gerekmektedir.

Lise mezunları ise şu şekildedir: giriş (Sözlü) sınavına lise düzeyinde başvuracak adayların mezuniyet bilgilerini manuel olarak girmeleri ve onaylı diploma örneğini pdf ya da jpeg formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

BELGE YÜKLENMESİ GEREKEN DURUMLAR

Avukat pozisyonuna başvuracak adayların barodan veya noterden onaylı Avukatlık ruhsatnamesini pdf ya da jpeg formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuracak adayların istenilen sürücü belgesi bilgilerini manuel olarak girmeleri ve belgeyi pdf ya da jpeg formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartını manuel olarak girmeleri ve belgeyi pdf ya da jpeg formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

DAHA ÖNCE SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLAR

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurduklarını belgeleyebilmeleri için görev yaptıkları eski kurumlarından alınmış onaylı Hizmet Belgesini pdf ya da jpeg formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

ASKERLİK BELGESİ

Erkek adayların askerlik bilgileri Milli Savunma Bakanlığından otomatik olarak gelmekte olup, bilgilerinde hata olan adayların ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, askerlik durum belgelerini pdf ya da jpeg formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

FOTOĞRAF

Adayların başvuru aşamasında son altı ay içerisinde çektirilmiş 600*800 boyutlarında 300 dpi görüntü kalitesinde vesikalık fotoğrafını jpg ya da jpeg formatında sınav modülüne yüklemeleri gerekmektedir.

İŞ TALEP FORMUNUN ÇIKTISI ALINMASI ŞART

Başvurular tamamlandıktan sonra sistem 25 Haziran 2021 tarihinde saat: 17:00’da kapatılacağından belirtilen saatten sonra İş Talep Formunun çıktısı alınamayacaktır. Bu nedenle adayların İş Talep Formunun çıktısını 17.00’dan önce belirtilen başvuru tarihleri arasında almaları gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu.

Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.