Asgari Ücret 2017 Tüm Detayları Belli Oldu 2 Bin TL Talep Edildi

Asgari Ücret 2017 Tüm Detayları Belli Oldu 2 Bin TL Talep Edildi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2017 Asgari Ücretleri Belirlemek İçin Toplanıyor. Asgari Ücret 2.000 TL Olması İçin Teklif Geldi. Tüm Talepler ve Toplantı Tarihi Belli Oldu.

2017 Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanıyor. 2017 Asgari ücret Komisyonu toplantı tarihi ne zaman belli oldu. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını 6 Aralık 2016 tarihinde yapacak. 

Mevcut asgari ücret vergiler ve kesintiler düştüğünde net bin 300 lira 99 kuruş olarak uygulanıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapılacak, işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil edecek. Türk-İş, TÜİK'in geçen yıl komisyona sunduğu ağır işlerde çalışan bir işçinin net yaşam maliyeti olan bin 600 lirayı talep edecek.

DİSK Yönetim Kurulu’nun “Asgari Ücret” konusuna ilişkin DİSK’in görüşlerini açıklamak üzere 29 Kasım 2016 tarihinde DİSK Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Yapılan açıklamaya göre Asgari ücretin sadece asgari ücretlileri değil tüm çalışanları ilgilendirdiğinin, tüm ücretleri belirlediğinin bilinciyle, tüm işçileri 2000 TL net asgari ücret talebini belirttiler.

Gözler Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 2017 yılı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 'nda yapılacak olan toplantıya çevrilmişken geçtiğimiz günlerde İşverenlerin teklifinin 50 TL zam yapılması, hükümet kanadının ise teklifinin 100 TL civarında olması beklenmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum