Asgari Ücret, EYT ve 3600 Ek Göstergede Kritik Gün

Asgari Ücret, EYT ve 3600 Ek Göstergede Kritik Gün

Asgari ücrete zam bu yıl farklı olacağı belirtiliyor. EYT için artık ret cevabı verilmiyor. 3600 gösterge artık kesin olacak. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında kabine toplantısı için kritik gün bugün. Aslında bundan sonraki süreçte gerek asgari ücret, gerek EYT gerekse 3600 ile ilgili gelişmeler için öncelikle kabine sonrasında Bakanlıklardan gelecek açıklamalar çok önemli olacak.

Asgari Ücrete Zam

Beştepe'de toplanacak kabine toplantısında öncelikli konulardan biri de asgari ücret zammı olacak. Pandemi ile mücadele noktasında özellikle ekonomik olarak çalışanların alım gücünün de yükseltilmesi, ekonominin canlanması için asgari ücret zammı öncekilerden farklı olacağı konuşuluyor ve açıklamalarda ilk göze çarpan zammın yüksek olacağı.

asgari-ucret.jpg

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT

EYT konusu daha önceki yıllarda tamamen rafa kaldırıldığı belirtilmiş olsa da artan ekonomik sıkıntılar, pandeminin etkisi ile EYT hatta staj ve çıraklık sürelerinin emekliliğe sayılması için sigorta başlangıcı kabul edilmesi de gündeme geliyor.

EYT ile ilgili olarak vatandaşların bu sefer taleplerinin ve beklentilerinin karşılanması noktasında adım atılacağı görülüyor. Açıklamalar ve beklentiler aynı şekilde EYT ile ilgili olarak çalışmanın da masada olacağı ve ilerleyen süreçte özellikle 2022'nin en önemli konusu olmasını bekliyoruz.

Memurlara 3600 Ek Gösterge

3600 Ek gösterge konusunda 2022 yılı itibarıyla kesin olarak verilecek. 3600 ek gösterge verilecek memurların kapsamının ne kadar genişleyeceği, tüm memurları kapsayıp kapsamayacağı konusunda artık gözler kabinede olacak. Çalışma Bakanı Bilgin de 3600 ek gösterge ile ilgili olarak son açıklamasında kapsamı ve maliyeti konusunda çalışmanın başlatıldığını gündeme getirmişti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.