Asgari Ücrete Zam Yüzde 99! Bomba İddia Hükümet Kulislerinde

Asgari Ücrete Zam Yüzde 99! Bomba İddia Hükümet Kulislerinde

Ak Parti kulislerinde asgari ücret zammı konuşuluyor. Asgari ücrete % 99 zam yapılması konusunda parti yetkilileri de hemfikir. Kulislerde asgari ücret ek zammı olacağı belirtiliyor. Çünkü süreç normal değil deniliyor. İşte detaylar.

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren son dakika gelişmesinde asgari ücrete zam konusu gündeme bomba gibi düştü. Ak Parti kulislerinde iki konu hakim. Özellikle asgari ücret zam yapılması yüzde 99 ihtimalle olarak gözüküyor. Kimi kesim ise enflasyonu daha tetikleyeceği ifade ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti? İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Enflasyon son 20 yılın zirvesinde

Son 20 yılın en yüksek enflasyonunu yaşayan ülkemizde gerek özel sektör çalışanları gerekse memur ve emeklileri için Ocak'ta verilen zamlar hızla eridi. Asgari ücret konusunda da yılda iki kez zam yapılması konusu bu kapsamda gündeme gelmişti. Bu kapsamda enflasyondaki artış sonucu gerek asgari ücret gerekse işçi ve memurlarla emekliler için de ek zam sürekli masada duruyor.

Asgari ücrete zamma Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da asgari ücrete zam konusunda konuşmuş ve vatandaşlara yapamayacağımız bir şeyin söylenmesinin doğru olmadığını belirtmişti. Ancak olağanüstü bir gelişme olduğunda bir çalışma da olabileceğini ifade etmişti. Ak Parti kulislerinde de tam bu olağanüstü gelişme olan enflasyon gündemde

Yüzde 99 zam yapılacak! Çünkü normal bir süreçte değiliz

Ak Parti kulislerinde konuşulan asgari ücret zammı ise şu şekilde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "OLAĞANÜSTÜ GELİŞME" vurgusuna dikkat çekildi. Şu anda da enflasyonda yaşanan sıkıntıdan folayı tüm çalışanlar için bir çalışma yapılması yönünde olumlu kulis çalışmaları yapılıyor.

Temmuz'da asgari ücrete zam kaçınılmaz

Ak Parti yöneticisi tarafından kulislerde ele alınan konu Temmuz'da asgari ücrete zam yapılması yönünde. Yapılan açıklamalarda özellikle Cumhurbaşkanımızın çizdiği çerçevede bir zammın % 99 olması yönünde.

"ÇÜNKÜ NORMAL BİR SÜREÇ DEĞİL" denildi. Bu kapsamda partiden uzaklaşıp kararsıza geçen seçmenin yeniden de partiye kazandırılması anlamında alım gücünün artırılmasına dair önlemlerin alınmasının da gerekliliği öne çıktı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
28 Yorum