Asgari Ücretle Çalışanlardan Vergi Alınmayacak

Asgari Ücretle Çalışanlardan Vergi Alınmayacak

Hükümet, asgari ücretle çalışanları ve memurları sevindirecek bazı haberler verdi. Gelir vergisindeki ilk dilimde değişiklik yapılacak ve memur maaşlarının artırılması için bazı çalışmalarda sonuca varılacak. İşte hükümetin vermiş olduğu asgari ücretliler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, verdi düzenlemeleri ve maaş artışlarıyla emir verdikten sonra Maliye Bakanlığı da gerekli işlemleri yerine getirmek için düğmeye bastı.

Verilen müjdeler memurlar ve asgari ücretle çalışanlar içindi. Buna göre düşük gelirli çalışanlardan gelir vergisi alınmayacak ve memurlara zam için bazı formüller üzerinde çalışılacak.

Memurlara zam ve düşük gelirlerden vergi alınmaması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinden sonra büyük adımlar atıldı. İşte zam ve vergi hakkında yaşanan gelişmeler:

Memurlara zam ve düşük gelirlilerden kapsamında iki formül üzerinde çalışılmaktadır. Gelir vergisinde ilk dilim olan %15’lik oranın %10’a düşürülmesi planlanmaktadır. Gelir vergisindeki dilim düşürülmezse belli bir limite kadar olacak maaşlardan vergi alınmaması planlanıyor.

Bahsedilen memurlara zam ve düşük gelirli vatandaşlardan vergi alınmaması, Bakanlar Kurulu’nda Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda gündeme geldi. Bakanlar Kurulu değişmeden önce Maliye Eski Bakanı Naci Ağbal bu konu hakkında bir sunum yapmıştı. Bunun üzerine Başbakan Binali Yıldırım “Vatandaşın yararına olacak düzenlemelere odaklanalım” şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın bu uyarısından sonra Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda Başbakan Binali Yıldırım’ın bahsettiği gibi gelişmeler yaşandı. Planlanan tasarının ekimde başlayacak olan meclis gündeminde olması bekleniyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.