Asgari Ücrette Düşüş Olacak mı

Asgari Ücrette Düşüş Olacak mı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu asgari ücretler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde…

Asgari ücretle çalışan işçilerin aklında son dönemlerde bir soru dolaşmakta. O soru da asgari ücretin vergi diliminden etkilenip düşeceği konusu. Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanı Süleyman Soylu da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Habertürk’ün hazırlamış olduğu habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücretle çalışan işçilerin herhangi bir zarar durumuna düşmemesi için Maliye Bakanlığı’yla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Eğer bu düzenleme yapılmazsa asgari ücrette düşüş gerçekleşmiş olacak. Bakan Soylu’nun açıklamalarına göre şu an net asgari 1.300 liradır. Eğer Maliye Bakanlığı’yla görüşülüp bu konu hakkında bir düzenleme yapılmazsa asgari ücret 1.230 liraya düşecek.

Asgari ücretle çalışan işçileri daha da zor duruma düşürecek olan bu durum, bakanlıklar tarafından çözülmeye çalışılıyor. Fakat Bakan Soylu’nun açıklamalarına göre bu olayın olmaması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu son olarak bir açıklamada  daha bulundu. Açıklamalara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, tüm vergi dilimleriyle ilgilenmeyecek. Yapacakları görüşmeler asgari ücretin 1.300 liranın altına düşmemesi için yapılacak olan görüşmeler. Maliye Bakanlığı’yla görüştükten sonra 1.300 liranın altına düşürülmemeye çalışılacağını açıkladı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum