Türkiye Petrolleri 4 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Petrolleri 4 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor

Taşeron İşçilerin Gözü Bu Haberde. Yıllardır Kamu Personellerinin Yerine Asıl İşi Yürüten Taşeron İşçilerin Hangileri Asıl İşi Yapmakta, Hangi Taşeronlar Kadroya Alınmayacak Sizler İçin Hazırladık.

Kamu Personeli Alımı Haber sitesi olarak taşeron işçilerin merakla beklediği kimler kadroya alınacak, kimler alınmayacağı konusunda sizler için detaylı bir haber hazırladık. Yıllardır kamuda çalışan taşeron işçiler kadro bekliyor. Her seçim öncesi taşeron işçilere kadro müjdesi partilerin seçim bildirgelerinde yer aldı durdu fakat bugüne kadar bir türlü bu sorun çözülemedi. 1 Kasım seçimleri öncesinde AK Parti’nin kamuda asıl işi yapan taşeronları kadroya alacağız sözü taşeron işçileri heyecanlandırmıştı. 1 Kasım seçimlerinden AK Parti’nin tek başına iktidar olmasıyla beraber, kamuda çalışan tüm taşeronların kulağı hükümetten gelecek haberlere kilitlenmiş durumda. 

Şuanda kamuda çalışan 650 bin civarında taşeron personel mevcut. Başbakan Ahmet Davutoğlu 1 Kasım seçimleri sonrasında, AK Parti olarak seçimden önce verdikleri tüm sözlerin yerine getirileceği gibi, kamuda asıl işi yapan taşeron personelin kadroya alınması sözünün de tutulacağını ifade etmişti. Şimdi gözler hükümette taşeron personelin en çok merak ettiği konu ise asıl işi yapan taşeron işçiler kimler ? Toplamda kaç taşeron işçi kadroya geçirilecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hesaplarına göre kamuda çalışan 650 bin civarında taşeron personelden 200 bin civarında personelin asıl iş niteliğinde pozisyonda çalışırken 450 bin civarındaki personelin ise yardımcı işler niteliğindeki pozisyonlarda çalıştığı tahmin ediliyor.

Kamuda asıl işler niteliğinde sayılan işlere örnek verecek olursak; Karayolları Genel Müdürlüğünde yol yapımında çalışan personelin, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan Hemşire, Ebe, Laborant gibi meslek grupları, devlete ait çeşitli kurumlarda Mühendis ve Teknisyen gibi pozisyonlarda, Belediyelerde çalışan şoför, zabıta ve arazide çalışan personelin, Ptt de dağıtım işi yapan personelin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında bakım elemanları ve anneler olarak çalışan personel gibi pozisyonlarda çalışanları kapsayacağı belirtilmektedir. Kamuda çalışan taşeronların yaptığı Yardımcı İşler Sınıfında ise; güvenlik, temizlik, yemek ve servis gibi pozisyonların olacağını bildirilmektedir.

Kadro verilecek taşeron sayısı netleşti haberi için Tıklayınız.

Kamuda çalışan taşeronlara ne zaman kadro verilecek Tıklayınız.

Kamuda çalışan Bütün Taşeron İşçilere kadro verilmeli haberi için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum