Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı! En Düşük Puanlar Belli Oldu

Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı! En Düşük Puanlar Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri 2020 yılı dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı temini sonuçları açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, Sınava çağrılacak adaylar için sınıf bazında taban puanlar açıklanmıştır.

Seçim faaliyetleri ne zaman yapılacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri 2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 27 Ocak - 12 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte saat 08.00'da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

Genel Kültür Sınavına girecek olan adayların (Bando tercihi olanlar) sınavları 27 Ocak 2021 tarihinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde icra edilecektir. 

Genel Kültür Sınavı sonuçları aynı gün akşam duyurulacak ve başarılı olan adaylara seçim aşamalarına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.

Sıralama nasıl yapıldı

Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday KPSS puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır. Çağrılan adayların yüzde 20'si KPSS P3 puanına göre, yüzde 80'i de KPSS P93 puanına göre sıralanmıştır.

Tercihler geçersiz sayılacak!

Sınav çağrısı için sınıf bazında taban puanlar belirlenmiştir. Adayların taban puanlarının üstündeki tercihleri dikkate alınacak, belirlenen taban puanların altında puanı olan adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.

Yapılan açıklamaya göre sınıf bazında en düşük puanlar;

Deniz Kuvvetleri - Elektronik Lisans: 60,57575 puan, Deniz Kuvvetleri – Harekat Önlisans: 65,60067 puan, K.K.- Piyade Önlisans: 70,04218 puan, HV. Muharebe-Bilgi Sistem İletişim Lisans:77,05753 puan olarak belirlenmiştir.

Sınıf Bazında Puan listesi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum