Astsubay Alımlarında İkinci Aşama Çağrısı

Astsubay Alımlarında İkinci Aşama Çağrısı

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları’na yapılan başvurular sonrasında başvuru sonuçları açıklandı. Sınavlarda başarılı olmuş adaylardan meslek yüksek okulu bölümlerine alınacak kontenjan sayısı kadar aday yerleştirmesi yapılmıştır.

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları’na başvurular 19 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup 25 Mayıs 2017 tarihinde sona ermişti.

Başvuruların da sona ermesinin ardından, Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrenci alım sonuçlarını açıkladı.

Kara Kuvvetler Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre başvuran adaylar sırasıyla YGS 1-6-5-4-2 puan türlerine göre yüksek puandan başlamak şartıyla çağrılmıştır. Harp Okulları sınavları henüz bitmediğinden dolayı Harp Okulları ve Meslek Yüksekokulları’na ortak başvuru yapan adaylar da mülakata çağrılmıştır.

Bando Meslek Yüksekokulu için baraj puanı; birinci tercihi Bando MYO olan adayların YGS puanlarını incelenmiştir. Tüm YGS puan türlerinden en az 150,0637 puana sahip adaylar ikinci seçim aşamasına çağrılmıştır.

Kara, Hava ve Deniz Meslek Yüksekokulları için baraj puanları ise; YGS 1 için en az 177,57111 puan, YGS2 için en az 170,81179 puan, YGS4 için en az 244,31547 puan, YGS5 için en az 217,46859 puan ve YGS6 için e az 199,71321 puan sahibi adaylar ikinci aşamaya çağrılmıştır.

İkinci aşama sınavları Kara Harp Komutanlığı-Ankara’da 25 Temmuz  2017 ve 11 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Adayların sınava gelirken getirmesi gereken belgeler; 2 adet Sınav Merkezi Çağrı Formu, şeffaf kapaklı plastik mavi dosya, nüfus cüzdanı veya geçerli kimlik belgesi ve fotokopisi, diploma veya geçici mezuniyet belgesi ve fotokopisi, YGS sonuç belgesi ve fotokopisi, adli sicil kaydı ve kesinleşme şerhi, 2 adet güvenlik soruşturma formu olarak belirtilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum