Atama Bekleyen Memur Adayları Ne Olacak

Atama Bekleyen Memur Adayları Ne Olacak

2014 Yılında Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ‘na giren milyonlarca adayın hakkı yenildi. Geçmiş yıllardan beri kademeli bir şekilde düşürülen Merkezi Atama kontenjanları sonunda adayları kızdırdı.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak milyonların sesi olmaya devam ediyoruz. Birçok aday bu durumdan muzdarip. Kamu Personeli Seçme Sınavı artık derece yapamayanlar için merkezi atama hayali olmaktan çıktı.

Yıllardan beri Kurumlar tek tek personel alım kanun ve yönetmeliklerinde düzenleme yapılarak merkezi atama dışına çıkarıldı. Merkezi atama dışına çıkan kurumlar açıktan personel alımı yaparak bu ihtiyaçlarını giderdi. Fakat bu durumda sınava girerek yüksek başarı elde eden adaylar mağdur oldu.

2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar arasından toplam 4 merkezi alım yapıldı bu alımlarda 49 bin 367 aday işe yerleşmiş oldu.

2012 yılında yapılan Personeli Seçme Sınavına giren adaylar arasından toplam 4 merkezi alım yapıldı bu alımlarda 47 bin 839 aday işe yerleşmiş oldu. Alınanların arasından 20 bin kişi sağlık personeli olarak atandı. Sağlık personeli haricinde olan atama sayısı ise 27 bin oldu.

2014 KPSS yılında yapılan Personeli Seçme Sınavına giren adaylar arasından toplam 3 merkezi alım yapıldı bu alımlarda yalnızca 20 bin 439 kişi işe yerleştirildi. Alınanların arasından 12 bin 533 kişi sağlık personeli olarak atandı. Sağlık personeli haricinde olan atama sayısı ise 7 bin 906 oldu.

Bu verilere göre 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile atama sayılarının bir hayli düştüğü gözlemlenmektedir. 2016 yılında yapılacak olan merkezi atamalarının ilkinde 2014 yılından beri bekleyen adayları memnun edecek sayıda atama yapılması yapılacak olan en hakkaniyetli iş olacaktır.

Geçtiğimiz günlerde itfaiye eri ve zabıta memuru alımlarının merkezi atama içerisine alınması atama bekleyenler için çok iyi bir gelişme oldu.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.