Atama Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı! Bakanlıklar Kurumlar Üniversiteler Var

Atama Kararları Resmi Gazete’de Yayımlandı! Bakanlıklar Kurumlar Üniversiteler Var

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından alınan atama kararlarında Bakanlıklar, Üniversite ve Kurumlar bazında atamalar var.

8 Mayıs 2021 tarihli ve 31478 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarında Bakanlıklar ve Kurumlar bazında Başkan ERDOĞAN tarafından yapılan atamalar kamuoyuna duyurulmuştur.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN imzasıyla alınan atama kararları aşağıdaki gibidir;

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Gonca Işık YILMAZ BATUR görevden alınmış ve Bakan Yardımcılığına Mustafa TUZCU atanmıştır.

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Cengiz YILMAZ atanmıştır.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Akan GÜLMEZ ve Ercan DEMİRYÜREK, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Leman ÇETİNER atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ahmet YILMAZ görevden alınmış ve bu suretle boşalan Personel genel Müdürlüğüne, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat Umut DÖKTÜR atanmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Basri KURT atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğüne,  3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. İlker Murat AR atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Milli Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığına,  3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İlknur İNAM atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına,  3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Erdal ANIK atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe, yapılan yeterlilik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcısı Emine Ruveyda HACIHAFIZOĞLU 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne,  3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Şeker Dairesi Başkanı Mehmet HASDEMİR atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Meteoroloji Genel Müdürlüğü;

8. Bölge Müdürü Yusuf ULUPINAR,

10. Bölge Müdürü Yücel YÜCE,

12. Bölge Müdürü Yalçın ÜN,

13. Bölge Müdürü Tamer ERDOĞAN görevden alınmış,

8. Bölge Müdürlüğüne Barış ÖZGÜN,

10. Bölge Müdürlüğüne Ahmet SAĞLAM,

12. Bölge Müdürlüğüne Hüseyin ARABACI,

13. Bölge Müdürlüğüne Ömer Faruk KAYA atanmıştır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum