Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu 15 Daimi Personel Alımı

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu 15 Daimi Personel Alımı

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre daimi kadroda farklı unvanlarda 15 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere daimi kadroda farklı unvanlarda 15 personel alınacaktır.

Alınacak personellerin unvan ve sayı dağılımları

5 Tarihçi, 1 Mütercim Tercüman, 2 Dizgi Operatörü, 2 Büro Personeli ve 5 Programcı olmak üzere kurum bünyesinde istihdam edileceklerdir.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 17 - 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında (21 Mayıs dahil) yapabileceklerdir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

Başvurular, sadece Kurumun internet adresi (basvuru.ayk.gov.tr ) üzerinden yapılacaktır. Postayla veya elden yapılan başvurular, eksik belgesi olan başvurular ve başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve istenen puan türünden puan almış olmak, Sözleşmesi fesih edilenler fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmüne uygun olmak ve Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Tarihçi için aranan nitelikler (5 personel Arapça 2, İngilizce 1, Rusça 1, Farsça 1)

Yurt içinde ya da yurt dışında Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği onaylanmış en az 4 yıllık fakülte mezunu olmak, İlgili dilde çeviri alanında en az 1 (bir) yıl deneyimli olmak.

Mütercim Tercüman için aranan nitelikler (1 personel)

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Fransız Dili ve Edebiyatı veya Fransızca Mütercim - Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak, Fransızca dilinden, son beş yıl içinde, YDS (Yabancı Dil Sınavı) ya da dengi uluslararası sınavlarda en az B düzeyinde puan almış olmak.

Dizgi Operatörü için aranan nitelikler (2 personel)

Yükseköğretim kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren Matbaacılık, Matbaacılık ve Baskı Teknikleri, Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Bilgisayar Destekli Yayıncılık, Masaüstü Yayıncılık, İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, Serigrafi, Basım ve Yayın Teknolojileri programlarından mezun olmak, İlgili alanda en az 1 (bir) yıl deneyimli olmak.

Büro Personeli için aranan nitelikler (1 personel)

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon veya Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf, Sinema TV-Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya, Fotoğraf, Fotoğraf ve video programlarının birinden mezun olmak.

Büro Personeli için aranan nitelikler (1 personel)

Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, İktisat, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon programlarının birinden mezun olmak.

Programcı için aranan nitelikler (5 personel)

Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak veya lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak, En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil puanına sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.