Atatürk Üniversitesi İş Garantili Ceza İnfaz ve Güvenlik

Atatürk Üniversitesi İş Garantili Ceza İnfaz ve Güvenlik

Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü açılıyor. Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek okulundan mezunlara infaz koruma memuru alımlarında öncelik tanınacak.

Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü açılıyor. Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek okulundan mezunlara infaz koruma memuru alımlarında öncelik tanınacak.

Atatürk Üniversitesi iş garantili Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü açacak. Atatürk Üniversitesi ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü söz konusu bölümün Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılması için vermiş olduğu teklifin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandığı açıklanmıştır.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Ceza ve Tevkif evlerinde barındırılan mahkumların ihtiyaçlarını karşılayan ve bunların ıslahını sağlayarak topluma yeniden kazandırılmasına yardım eden ceza ve infaz koruma memurlarını kalifiye hale getirmek amacıyla bünyemizde bir bölüm açmayı uygun gördüklerini açıkladı. Çomaklı Türkiye’de ilk defa Atatürk Üniversitesi bünyesinde açılacak olan bu bölümün ceza ve infaz koruma memurlarının yetişmesine de önemli katkılar sağlayacağın ifade belirtti.

Açılacak olan Atatürk Üniversitesi iş Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü ile infaz koruma memuru olmanı yolları biraz daha kolaylaşmış olacaktır. Bu anlamda açılan bu bölümlerin öğrencilerimiz açısından alternatif bir bölüm olarak yer alması beklenmektedir.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan memur alımı sınavlarında bu bölümden mezun olan öğrencilere öncelik tanınacağını belirtildi. iş garantili bölüme ilk etapta 500 öğrenci alımı planladıklarını ve Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak olan iş garantili Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlanılacaktır.

Diğer üniversitelerinde ilerleyen yıllarda bu ve bunun gibi İş garantili bölümlere yöneleceğini belirtti. İş garantili ceza infaz ve güvenlik bölümü ilk etepta 500 öğrenci alacağı gibi ilerleyen yıllarda talep doğrultusunda öğrenci kapasitesini yükseltile bilinecektir denildi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum