AUZEF Çevrimiçi Sınavların Uygulama Detayları Açıklandı

AUZEF Çevrimiçi Sınavların Uygulama Detayları Açıklandı

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF tarafından çevrimiçi online sınavların nasıl gerçekleştirileceğine dair detaylı açıklama yapıldı. İşte AUZEF online sınavlarına dair tüm detaylar bu haberimizde.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF Güz dönemi ara sınavlarına üniversitenin esınav internet adresinden girilerek yapılabilecek. Online sınavların nasıl yapılacağına dair tüm detayları araştıran adaylar için gerekli bilgileri bu haberimizde hazırladık.

AUZEF Çevrimiçi (Online) Sınavlar

Ara sınavlar 21 Kasım’da başlıyor. AUZEF online ara sınavlar 29 Kasım’a kadar devam edecek. Sınavlara 24 saat boyunca istenilen saatte giriş yapılabilecek. Ara sınavlarda her bir ders için sınav süresi 30’ar dakika olarak ayarlandı. 30 dakikalık sınavlarda 20 adet çoktan seçmeli soru olacak. Sınava katılım öncesi kuralların onaylanması gerekiyor.

AUZEF Online Sınavların Uygulaması

AUZEF’te online sınava başladıktan sonra ekranda ilgili derse ait bir soru ve o soruya ait cevap şıkları gösterilecektir. Soruyu cevaplamak için cevap şıklarından birini işaretleyip “Cevapla ve Sonraki Soru” butonuna tıklanması gerekiyor veya “Soruyu Boş Bırak” seçeneğini seçerek de sıradaki soruya geçilebilecek.

Sorular Çözülürken Geriye Dönüş Olmayacak!

Bu kısma dikkat etmek gerekiyor! Sıradaki soruya geçtikten sonra kontrol veya düzeltme amacıyla önceki soruya/sorulara kesinlikle dönülemeyeceği açıklandı.

Sınavın herhangi bir anında “Sınavı Bitir” butonuna basmanız halinde karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir. Bu ekrandaki “Sınavımı Bitirmek İstiyorum” butonunu da onaylanırsa sınav sonlanacak ve bu sınava tekrar girilemeyecek.

Sınav süresi tamamlandığında otomatik olarak sistem sınavı sonlandıracak. Süre içerisindeki cevaplarınız değerlendirmeye alınacak. Sınavlar 9 gün süreceğinden başarı yüzdenizi artırmak için sınavların zamana yayılması tavsiye edildi.

Online sınavlara internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız veya tabletiniz veya cep telefonunuzdan girebilirsiniz. Meydana gelebilecek elektrik veya internet kesintisi vb. sorunlardan AUZEF sorumlu olmayacak.

Sınav Esnasında Elektrik Kesintisi veya Bağlantı Durumunda Ne Yapılacak?

İnternet veya elektrik kesilmesi vb. sorunlarla karşılaşmanız halinde daha sonra istediğiniz gün ve saatte sisteme tekrar girip kalınan yerden son gördüğünüz soru yerine başka yeni bir soru gösterilecektir ve kalan sınav süresi ile sınava devam edilip sınav tamamlanabilecek.

AUZEF online sınavları ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

AUZEF online sınav kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.