Avrupa'dan Türkiye'ye Tehdit

Avrupa'dan Türkiye'ye Tehdit

Avrupa Komisyon Başkanı jean-claude juncker eğer Türkiye idamı getirmesi halinde Avrupa Birliğine girmeyi unutun diyerek göz dağı verdi.

İdam kararı çıkarsa AB’yi unutun. Müzakereleri anında durdururuz. Avrupa Komisyonu Başkanı:

Avrupa komisyon Başkanı jean-claude juncker eğer Türkiye idamı getirmesi halinde 50’yıllık Avrupa hayalini tamamen durdurulacağını söyledi. Türkiye’de Fetullahçı terör örgütünün darbe girişiminin ardımdan juncker Fransa televizyonunda konuşarak Türkiyenin içinde bulunduğu bunalım nedeniyle yakın ve uzun vadede görülüyor’ki AB üyesi olacağına inanmadığı kanısı taşımaktayım dedi. Türkiye Cumhuriyeti çok iyi biliyorki idamın Avrupada yerinin olmadığını ve getirilmesi halinde müzakerelerin tamamen durdulacağını göz önünde bulundurmalı.

AB dış ilişkiler güvenlik politikası yüksek temsilci Federica mogherina idam cesası uyguluyan ülkenin AB üyesi olmayağını söyleyerek, Türkiyenin Avrupa İnsan Hakları Bildirgesine imza attığını anımsatarak ‘Darbe’ teşebbüsünün hukukun üstünlüğü ilkesinden sapmasına bahane olamaz dedi. İdam cezasının getirilmesi Türkiye ile AB müzakerelerini noktalandırır.

Almanya
Almanya Başbakanı Angela Markel ise Türkiyede’ki ‘DARBE’ teşebüsünden sonra ortaya çıkan (İDAM) cezasının geri getirilmesi sözleri üzerine AB’den tamamen çıkma anlamı taşıdığı gibi İdam kararının onaylandığı saat itibariyle müzakerelerin durdurulacağını asla Avrupa üyesi olamayıcağını sözlerine ekledi. Bunun yanı sıra Angela Markel biz İdamı kategorik olarak reddediyoruz, Avrupa İnsan Hakları Bilgirgesinde açıkça vurgulanmış olup Türkiye altına imza atmıştır. Avrupa ülekleri olarak AB insan hakları bildirgesine imza atmış tüm ülkeler bildirgenin içeriği anlamı ve özüne riyayet etmek zorundadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise vatandaşlarım idam isteriz 15.07.2016 tarih kitaplarına milletimin zaferi olarak altın harflerle yazılacak. Demokrasilerde halkın isteği ön planda tutulduğunu halkının vicdanındaki yarayı sarmak olduğunu bu haşhaşilere gereken cevabı yine milletimin vermesi gerektiğine inancımın olduğunu belirtmekteyim.Bu yaşananları hükümet ve diğer sisayasi parti liderleriyle oturup müzarekere edeceklerini son MGK toplantısında ve Bakanlar kurulunda dile getimiştim diyerekten zamanla taşların yerine oturacağını miletimin rahat olmasını temenni ederim.

Avrupa Birliği

AB komisyon başkanı Juncker kısa zaman önce Avrupa üyesi olan İngiltere birlikten ayrılmış ve birliğin serbest dolaşım hakkını tanımadığını ilan ederek tüm serbest dolaşımı askıya alan İngiltereye ise serbest dolaşım hakkı tanımazsa Avrupa iç pazarına ulaşım hakkına sahip olmayacağını tehdit vari sözleriyle altını çizmiştir. 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.