B Ehliyetli Kadrolu Memur Alımları Ağustos Başvuruları! En Az Lise

B Ehliyetli Kadrolu Memur Alımları Ağustos Başvuruları! En Az Lise

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ve en az B sınıfı ehliyetli adayların da başvurabileceği kamu personeli alımları için süreç başlıyor. İşte detaylar.

En az lise mezunu adayların memur alımları için başvuru yapabileceği kadrolar için süreç işlemeye başlıyor. Memur alımlarına kimler başvuru yapabilecek? En az B ehliyetli kadrolu statüde olacak. Yozgat İli Çayıralan Belediyesi memur alımı başvuruları için ikamet şartı bulunmuyor. İşte Belediye personeli memur alımları başvurularına dair tüm detaylar.

MEZUNİYET - KPSS - EHLİYET ŞARTLARI

2 Zabıta Memuru alımı yapılacak. Başvuru için herhangi bir lise mezunu olmak gerekiyor. 1 Tekniker alımı yapılacak. Başvuru için İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi Önlisans mezunu olmak gerekiyor.

Zabıta memuru alımları ile tekniker alımına başvuru için adayların en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 70 almak gerekiyor.

BAŞVURU TÜM ŞARTLAR

Adayların başvuru için 657 DMK’da yer alan genel şartlara haiz olması gerekiyor. Ayrıca diğer özel şartlar da şu şekildedir: En az “B” sınıfı ehliyeti olmak, Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, Zabıta memuru kadrosu için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

BAŞVURULAR

Zabıta ve tekniker alımları için adaylar başvurularını 2 - 6 Ağustos tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular şahsen, online veya internet üzerinden yapabileceklerdir. Zabıta alımları için başvurular sadece şahsen yapılması gerekiyor. Tekniker alımı için ise online veya posta ile de yapılabilecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.