B Ehliyetli KPSS 60 Devlet Memur Alımları Başvurusu 8 Mart Son

B Ehliyetli KPSS 60 Devlet Memur Alımları Başvurusu 8 Mart Son

Kamuya B ehliyetli memur alımları için başvurular yarın tamamlanıyor. KPSS 60 ile devlet memuru alımı branşları ve mezuniyetlerine dair tüm detaylar bu haberimizde.

Kamuya kadrolu statüde KPSS 60 ile kamu personeli devlet memuru alımları için süreç tamamlanıyor. En az B ehliyet şartı aranan 4 farklı memur alımı kontenjanına başvuru detaylarını ve tüm süreci bu haberimizde bulabilirsiniz. Malatya ili iş ilanları bünyesinde Pütürge Belediyesi kadrolu memur alımları yapacak.

Memur Alımı Branşları

Tahsildar, VHKİ, bilgisayar işletmeni ile ayniyat saymanı alımları için başvurular 8 Mart 2021 tarihi itibarıyla sona eriyor.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Adaylar başvurularını yapabilmeleri için 657 DMK’da yer alan genel başvuru şartlarının yanı sıra aşağıda sıralayacağımız branşlar bazında mezuniyet, KPSS vb hükümleri taşımaları gerekiyor.

Ayniyat Saymanı alımı için adayların Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, iktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye programlarının herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

Bilgisayar İşletmeni alımı için adayların Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye Programlarının herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni VHKİ alımı için adayların Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye Programlarının herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

Tahsildar alımı için adayların Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, iktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye programlarının herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

KPSS hükmü: KPSS’den 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den KPSSP3 puan türünden en az 60 puan şartı bulunmaktadır.

Ehliyet hükmü: Tüm kontenjanlar için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Süreci

Her aday sadece bir kadro için başvuru yapabilecektir. Başvurular Pütürge Belediye’sinin internet sitesinden alınacak “başvuru formu” doldurulup Belediye birimlerine gönderilmesi ile tamamlanacaktır. Başvurular şahsen, e-posta ile veya iadeli taahhütlü posta ile yapılabilecektir. Başvurular 3-8 Mart 2021 tarihi 16.00’da sona erecektir.

Başvuru son günü itibarıyla şu an sadece e-posta ile artık süreci yetiştirebilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda da sizler için hazırladığımız haberlerimizde son günü uyarılarında bulunmuş ve tüm süreçle ilgili bilgilendirmeler yapmıştık.

Anlık tüm ilanlardan haberdar olmak için bizi sosyal medyadan da takip edebilir ve gündemdeki tüm ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.