B Sınıfı Ehliyetli 30 Devlet Memur Alımı! Lise - Önlisans - Lisans

B Sınıfı Ehliyetli 30 Devlet Memur Alımı! Lise - Önlisans - Lisans

B sınıfı ehliyetli olmak üzere yeni devlet memuru alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Lise, önlisans ve lisans mezunları 30 kadro için başvurabilecek. 30 devlet memuru kadrosuna başvuru süreci ve tüm detayları bu haberimizde hazırladık.

Lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği en az B sınıfı olmak üzere memur alımları için başvurular alınacak. Gaziosmanpaşa Belediyesi'ne kadrolu statüde olmak üzere 30 devlet memuru alımı yapılacak. En az B sınıfı olmak üzere kadrolu memur alımı başvurularına dair detaylar ve tüm süreci bu ilan haberimizde sizler için hazırladık. B Sınıfı Ehliyetli 30 Devlet Memur Alımı! En Az Lise mezunu memur alımı süreci ve tüm detaylar:

MEZUNİYET ŞARTLARI NELERDİR?

10 Zabıta Memuru alımı kadrosuna başvuru için adayların Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi Lisans mezunu olması şartı aranmaktadır.

10 Zabıta Memuru alımı kadrosuna başvuru için adayların Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Adalet Önlisans programlarının birinden mezunu olması şartı aranmaktadır.

10 Zabıta Memuru alımı kadrosuna başvuru için adayların ise herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise veya dengi okul) mezunu olması şartı aranmaktadır.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI

30 zabıta memuru alımı için adaylardan 2020 KPSS'den KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türlerinden en az 70 alması gerekiyor. Başvuru için ise tüm kontenjanlar için en az B sınıfı ehliyete sahip olmak şartı bulunuyor.

Boy ve kilo şartı için ise tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak gerekiyor. Boy ve kilo Belediye tarafından şahsen başvurularda ölçülercektir.

Yaş itibarıyla ise adayın sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular ayıs'ta başlayacak. Başvurular boy ve kilo ölçümü olduğundan sadece şahsen yapılmakla birlikte ikamet şartı yoktur. B Sınıfı Ehliyetli 30 Devlet Memur Alımı! En Az Lise mezunu memur alımı başvuru kılavuzu şu şekildedir:

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.