B Sınıfı Ehliyetli KPSS 60 Kadrolu Memur Alımı Başvuruları Alınacak

B Sınıfı Ehliyetli KPSS 60 Kadrolu Memur Alımı Başvuruları Alınacak

Kadrolu memur alımları 2021 Nisan ayı itibarıyla birçok kurum ve branşta devam ediyor. Bu haberimizde KPSS 60 puan şartıyla en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği memur alımına değiniyoruz. İşte tüm şartlar.

Kadrolu memur alımları kapsamında kamu kurumu KPSS 60 puan şartıyla lise, önlisans ve lisans mezunlarının tamamının başvuru yapabileceği başvuru ilanı yayımlanmış bunuyor. Edirne ili iş ilanları bünyesinde başvurular alınacak. B sınıfı ehliyetli KPSS 60 kadrolu memur alımı başvuruları Edirne Belediyesi için olacak. Kadrolu İtfaiye Eri alımı başvurularına dair tüm detaylar ve şartlar:

Başvuru Kontenjanları

İtfaiye eri alımı için kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği kontenjanlara lise, önlisans ve lisans mezunu olma şartı var. 3 kadro için herhangi lisans mezunları ve erkek adaylar başvuru yapacak. 3 kadro için herhangi önlisans mezunları ve kadın adaylar başvurabilecek. 3 kadro için de erkek adaylar ve önlisans mezunları başvurabilecek. Kontenjanlar bu şekilde ayrı ayrı belirtilmektedir.

Öte yandan 4 kadroya da herhangi lise mezunu adaylar  başvurabilirken sadece erkek adayların başvurusu alınacak.

Başvuru Şartları

Adaylar başvuru için 657 DMK'da yer alan genel başvuru şartlarının yanı sıra özel şartları da taşıyor olması gerekmektedir. KPSS'den tüm mezuniyetler için en az 60 puan şartı var. Tüm kadrolar için de aynı şekilde en az B sınıfı ehliyet şartı var.

Başvuru Süreci

Belediye personeli alımları için adaylar başvurularını Nisan ayı içerisinde yapabilecekler. Başvurular itfaiye eri alımları için şahsen olacağından ve ikamet şartı olmadığından başvurular öncesinde adaylara hatırlatma yapmaktayız. Başvurular sadece şahsen yapılabilecektir ve gerekli başvuru belgeleriyle 26-30 Nisan tarihleri arasında adaylar başvurularını belediyeye yapmaları gerekiyor.

Boy ve kilo şartı: Ayrıca itfaiye eri alımı için erkek adayların 167, kadın adayların ise 160 boy şartı bulunuyor. Yaş itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak şartı bulunuyor. B sınıfı ehliyetli KPSS 60 kadrolu memur alımı başvurularına dair tüm süreci ve detayları ayrıca aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum