Bakan 10 Bin Polis Alımına Başvuru Yeterli Değil

Bakan 10 Bin Polis Alımına Başvuru Yeterli Değil

172. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan Emniyet Genel Müdürlüğü personellerini kabul eden soylu açıklamalarda bulundu. 10 Bin polis alımına başvuruların az olmasının nedenleriyle ilgili açıklama yaptı. Haber Detayda…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatı 172. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Asayiş Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Motosikletli Polis Amirliğinden polis memurlarını kabul etti. İçişleri Bakanlığında gerçekleşen kabulde, polis teşkilatının 172. kuruluş yıldönümünü kutladı. Bakan Soylu her gün Türk polisimiz, emniyet teşkilatımızın bütün bireyleri vatandaşımızın güveni, huzuru için, asayişin temini için, bize bırakılan medeniyeti yarınlara taşınması için büyük bir mücadele vermektedir.

Hepimiz rahat bir şekilde oturuyor, demokrasinin yükselmesini, ülkemizin gelişmesini önemli ölçüde temin edebiliyorsak, bu arkadaşların ve şehit olan arkadaşlarımızın büyük fedasıdır. Bunu’ geleceğe daha kuvvetli bir şekilde taşımak ise bizim görevimizdir’ şeklinde konuştu.

Emniyet Genel Müdürü Altınok: "Bizim tek meşru emir aldığımız nokta bakanlık, hükümet ve Cumhurbaşkanıdır" Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Türk Polis Teşkilatı'nın meşru hükümetin emirleri dışında hiçbir yerden emir almayacağını vurguladı.

172 yıldır bu memleketin birliği, bekası için, milletimizin refahı ve huzuru için canını verebilme cesaretini göstermiş olan ve bunu her zaman ispat etmiş olan bu teşkilatın bütün mensupları sizin riyasetinizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceği ve bekası adına gerek terörle mücadele noktasında, gerek asayiş ve güvenlik noktasındaki üzerine düşen görevleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yerine getirmeye büyük bir özveri ile yerine getirmeye devam edecektir.

15 Temmuz'da ve daha önceki süreçte kendini ispat etmiş olan teşkilatımız, sadece milli iradeyle seçilmiş meşru hükümetin emirleri dışında hiçbir yerden emir almayacağını, demokrasinin ve insan haklarının en ücra noktalarda dahi hissedilmesi için elinden geleni bundan sonra da yapacaktır. Bizim tek meşru emir aldığımız nokta bakanımızdır, hükümetimizdir, Cumhurbaşkanımızdır, anayasadır, hukuktur. Bunun dışında hiçbir merciinin emniyet teşkilatı içerisine girip emniyet teşkilatının birliğini ve bütünlüğünü bozmasına bizler müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Polis alımlarına değinen soylu şöyle devam etti; 14 Bin 500 Başvurunun az olmasının yapılan duyuruların yetersizliğine bağladığını açıkladı. 15 Temmuz'dan sonra ilana çıkan Polis Özel Harekat ilanına 295 bin kişinin başvuru yaptığını kaydeden Soylu "Sayfalar dolusu kitap yazsak bunu anlatmakta zorlana biliriz bundan daha büyük bir cevap olmaz" dedi.

Bunun üzerine 10 bin polis memuru alımı için ilana çıktıklarını kaydeden Altınok, şu ana kadar 14 bin 500 müracaatın yapıldığını aktardı. Yapılan bu müracaatın yetersiz olduğunu bildiren Bakan Soylu gerekli duyuruların yapılması talimatını verdi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum