Bakan Açıkladı 1500 Personel Alınacak

Bakan Açıkladı 1500 Personel Alınacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 1500 Kamu Personel alımı için Maliye Bakanlığı ile istişareler yapılmıştı. Tapu Müdürlüklerinin ihtiyaçları göz önünde bulunduran Maliye Bakanlığı onay vererek. Tapu Genel Müdürlüğünün emrine…

Maliye Bakanlığı tarafından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne 1 Bin 500 Sözleşmeli Kamu Personeli alımını onayladığı duyuruldu.

Duyuru Bayındır Memur Sen Genel Başkan Soner Can Tufanoğlu tarafından sosyal medya hesabından Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı olarak üst yazı şeklinde yayınlanmıştır.

Sözleşmeli personel pozisyon ve ihdası hususunda vize veren Maliye Bakanlığı Sözleşmeli kamu personellerin giderleri döner sermayeli işletmeler gelirinden karlışanmak üzere uygun görülmüştür. Sözleşmeli Kamu personel alımlarının pozisyonları ve nasıl ne şekilde alınacakları ise Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü İnsan kaynakları tarafından hazırlanacaktır.

Maliye Bakanlığı açıklamasında 1 Bin 888 Memur isteyen Tapu Kadastro Genel Müdürlüğümüze yıl bazında Devlet Personel Başkanlığınca personel alım cetvellerinde 1 Bin 500 Memurun üzerine çıkamadıklarını açıkladı.

Onaylanan 1 Bin 500 Kamu Personel ( Memur ) alımını önümüzdeki aylarda Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan Kamu Personel alımı yönetmeliği çerçevesinde alınacağını söyledi.

Yapılan duyuruya göre önümüzdeki günlerde veya aylarda Tapu Müdürlüklerine Kamu Personeli alacak İl ve İlçe Tapu Müdürlüklerinin yayımlayacağı veya Genel Müdürlüğün yayımlayacağı ilanı siz takipçilerimize hızlı bir şekilde duyuracağız.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.