Bakan Açıkladı 2 Bin 300 Alım Şartları Belli Oldu

Bakan Açıkladı 2 Bin 300 Alım Şartları Belli Oldu

Bakan Ağbal Maliye Bakanlığına 2 Bin 300 personel alımı yapılacağını açıkladı. Yaklaşık 300 civarında vergi müfettişi alımı ve Gelir uzmanlığı sınavında da 2 bin kadar bir sayı planlamamız var, dedi. Haberin devamında...

Bir tv Programında Maliye Bakanlığına alınacak personel konusundaki soruyu yanıtlayan Ağbal, şunları kaydetti.
Ağbal bir de maliye uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı var. Yaklaşık 300 civarında vergi müfettişi alımı planlıyoruz.

Yine gelir uzmanlığı sınavında da 2 bin kadar bir sayı planlamamız var. Bu konuda Başbakanlıkla gerekli yazışmaları yapıyoruz. Gelir uzmanlığında 2 bin, vergi müfettişliğinde 300 ama bir de maliye uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı var. Bu konularla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla o çalışmalar bittiğinde de Maliye'de bu sene inşallah önümüzdeki aylarda ciddi anlamda idareyi kuvvetlendirecek genç arkadaşlarımızı alacağız, dedi.

Gelir Uzmanı Olabilmek için bazı şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler bölümü, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olması gerekmektedir.

35 otuz beş yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar da askerlik ile ilişik olmamak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P35 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak ve Süresi içinde başvuru yapmış olması gerekmektedir.

Vergi Müfettiş için bazı şartlar: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk bölümü, siyasal bilgiler bölümü, iktisat, işletme bölümü, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denk yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olması şart.

Daha önce Vergi Müfettişlik Sınavına katılmamış veya en fazla iki (2) kez katılmış olmak. Başvuruyu, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olması şart. Bakanlığın yayınlayacağı personel alımlarını takipçilerimiz ile paylaşılacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum