Bakan Açıkladı 2017 Yılı 60 Bin Personel Alımı Kurum Dağılımı

Bakan Açıkladı 2017 Yılı 60 Bin Personel Alımı Kurum Dağılımı

Atama Bekleyen Memur Adaylarının Beklediği Açıklama Bakan Tarafından Yapıldı. 2017 Yılında Yapılacak Olan 60 Bin Personel Alımı Kurum Dağılımları Büyük Ölçüde Tamamlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu atama bekleyen memur adaylarına önemli bir bilgi verdi. 2017 yılında hangi kurum kaç memur alacak, 2017 yılında kaç personel alınacak, 2017 yılında kimler başvurabilecek sorularının cevabı geldi.

Çalışma Bakanı yaptığı açıklamada "Kamu çalışanı reformunu Türkiye konuşmalı" dedi. Kamuya 2017 yılında yeni 60 bin personel alımı yapılacağını belirten Mehmet Müezzinoğlu, "2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak." dedi.

Kurumlar tarafından yapılan açıktan personel alımı, öğretmen alımı, güvenlik görevlisi alımı ve sağlık personeli alımı sonrasında diğer branşardan alımlar zaten yok denecek kadar azdı. Bu açıklama sonrasında 60 bin Milli Eğitim, Sağlık ve Emniyet personel alımından sonra geriye kalan kadro sayısı yok denecek kadar az olacak.

4+4+4 Zorunlu eğitim sonrasında atama bekleyenler ile önlisans ve lisans düzeyinden öğrenim görmüş milyonlarca işsiz gencimizi ilgilendiren bu haber umutları zayıflatmıştır. Eğitimini tamamlayan kişilere yeni iş imkanlarını sunulması beklenmektedir.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak "Adalet için 2017 yılında 60 bin atma değil 120 Bin Merkezi Atama" talep ediyoruz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum