Bakan Açıkladı KPSS'siz Memur Alınacak

Bakan Açıkladı KPSS'siz Memur Alınacak

TBMM Plan ve bütçe komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2017 yılı bütçesinin görüşülmesi sırasında milletvekillerinin eleştirilerini ve sorularını yanıtlayan Bakan Mevlut Çavuşoğlu şunları söyledi.

TBMM Plan ve bütçe komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2017 yılı bütçesinin görüşülmesi sırasında milletvekillerinin eleştirilerini ve sorularını yanıtlayan Bakan Mevlut Çavuşoğlu şunları söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu bundan sonra bakanlığa personel alımlarında “ Yeni bir personel yönetmeliği hazırladık “ taslak tamam önümüzdeki günlerde yayınlamayı planlıyoruz. Fakat bu yönetmelik değişikliliğinde yenilik yaparak “ KPSS “ yi kaldırdık, dedi.

Bakan Çavuşoğlu yurtdışında okuyan vatandaşlarımız 3 – 4 yıl KPSS sınavına hazırlanıyor ancak 7-8 yıllarına neden oluyordu. Bu yönetmelik değişikliliğini yapmamızdaki amaç yurtdışında çok iyi eğitim almış, bakanlığımızın istediği şekilde yabancı dillere sahip neden KPSS sınavını bu öğrencilerimize dayatalım. Onun yerine bakanlığımda başta dil kriterini getirdik, yazılı ve sözlü sınav ile alınacağı yayınlayacağımız yönetmelikte açıkça yazmaktadır.

Bakanlığımızın sınavları gerçekten zordur, gelen sorular arasında daha önce “ FETÖ/PDY “ örgütü nasıl kazandılar veya bu sınavlarda çok yüksek başarı sağladılar. Bakan Çavuşoğlu, o sınavları değiştirdiler, ama yanlarına kaldımı hayır ya görevinden azledildiler yada hapis yatmaktalar. Sınav sistemini değiştirip çoktan seçmeliye çevirip kopya veren eksiksiz olarak söylüyorum hepsi hapisteler, kimse kimsenin hakkını yiyemez yedirtmeyiz dedi.

Bakan Çavuşoğlu bakanlığımda çalışan bazı üst düzey ve orta düzeyde’ ki memurlarım bana gelerek vicdanlarını rahatlatmak adına itirafta bulunuyorlar. Bu memurlara sorduğumda nedir işin aslı astarı diye Sayın Bakanım bakanlığımızda’ ki Devlet sırlarını diğer ülkelerin yabancı misyonları ile ağabeylerimiz tarafından paylaşmak zorunda kaldık, bunun için ne yapalım affedilsin diye soranlar ile beraber çalışmamızın mümkün olmadığını ve bu memurları derhal açığa aldıklarını kaydetti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum