Bakan Açıkladı Tedaş’a 248 Personel Alınacak

Bakan Açıkladı Tedaş’a 248 Personel Alınacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak TBMM Bütçe görüşmelerinde vatandaşa daha etkin hizmet verecek 248 Tedaş’a uzman personel alınacağını açıkladı.

Albayrar doğalgaz ithalatıyla ilgili ülkenin geçen yılın ilk 8 ayında ki doğalgaz ithalatının 3, bu yılın ilk 8 ayında 29,9 milyarmetreküpe düştüğünü dile söyledi. TEDAŞ'a yeni dönemde daha az idari daha çok teknik alanda vatandaşa hizmet verecek toplamda 248 tane daha uzman personel alacaklarını belitti.

Albayrak TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlığının bütçe görüşmelerinde, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Albayrak, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü'nün önemine vurgu yaparak, BOREN bor madeninin endüstride ve sanayide çok daha fazla ve katma değerli bir ürüne dönüştürülmesiyle ilgili çok ciddi yatırım gerçekleştirdik. Küresel ölçekte bu teknolojileri yakından takip eden bilim insanlarıyla birlikte bu süreçleri istişareli bir şekilde nasıl geliştirebiliriz arayışı içerisindeyiz. Kritik ve stratejik ürünleri endüstri ve sanayi ürünü olarak piyasada özelleştirme stratejisi güdüyorsanız önemli bir yol kat etmeniz, pazar olmanız lazım. BOREN, sodyum, bor, borhidrür yakıt pili geliştirilmesiyle ilgili adımlar atıyor. ifadelerini kullandı.

Bakanlık bünyesinde yapılan çalışmalarda Tedaş elektrik dağıtımı konusunda Avrupa kriterleri çerçevesinde çok yoğun bir çalışma ortaya koyduklarını aktaran Bakan Albayrak, "Bir arıza dönüş bir çağrı merkezindeki telefona cevap verme hızına kadar çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. 2016 ile 2020 arasına koyduğumuz 30 milyarlık bütçeyi her yıl bakanlığa bağlı ekiplerle denetleyerek çok sıkı bir şekilde buradaki süreci iyileştireceğini belitti.

Albayrak enerji verimliliği konusunda bu yıl yoğun bir çalışma başlattıklarını anımsatarak, İlgili bakanlıklara ve ilişkili kurumların hepsine gereken yazı yazıldı ve bununla ilgili dönüşler tamamlandı. Sonraki safha olan üniversiteler ve STK'larla önümüzdeki ay danışma kurulu toplantısı yapıp, yol haritası belirlenecek. Bu kapsamda TEDAŞ'a yeni dönemde daha az idari daha çok teknik alanda vatandaşa hizmet verecek toplamda 248 tane daha uzman personel alacaklarını kaydetti. Belli çerçevede 2017'nin ocak ayında yeni yol haritasını inşallah anons edeceğiz. diye konuştu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum