Bakan Ağbal’dan Yıllık İzinler Hakkında Açıklama

Bakan Ağbal’dan Yıllık İzinler Hakkında Açıklama

Darbe girişimi sonrası memurların izinleri iptal edilmiş ve birçok memur tatilini yarıda kesip işlerine geri dönmüştü. Bakan Ağbal da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal memurların merakla beklediği açıklamayı yaptı. Bazıları tatilini yarıda kesti, bazıları izin almayı yeni yeni düşünüyordu fakat hain darbe girişiminden sonra tüm bu istekler, izinler iptal olmuştu. Bu konuda Bakan Ağbal görüşlerini şu şekilde dile getirdi :

“Memurlarımızın izinleriyle ilgili bir sıkıntı var, doğrudur. Ama diğer bir taraftan hali hazırda yürütülen soruşturma süreci var. Hükümet olarak bize düşen, bu soruşturmaları en kısa sürede bitirmek, ondan sonra da memurlarımızın izinleriyle ilgili gerekli düzenlemeleri, ayarlamaları yapmak olacaktır.” dedi. Memurlardan yükselen sesler ise soruşturması devam eden memurların kendileriyle bir alakası olmadığını, memur izinlerinin de en yakın sürede verilmesini istiyorlar.

Ayrıca Bakan Ağbal 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını da anlattı. Meclis’in o gece nasıl dik bir duruş sergilediğini bahseden Ağbal, vatandaşlarımızın o geceki hareketleriyle bu ülkedeki demokrasinin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha vurguladığını dile getirdi.

Bazı kurumların yurtdışı çıkış için izin verdiklerini, tüm kurumların Hac vazifesini yapmak üzere yurtdışına çıkacak çalışanlarına izin verdiğini biliyoruz. En yakın sürede de soruşturma aşamaları tamamlandıktan sonra, Meclisimiz’in kararıyla bu izin meselesi halledilecektir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum