Bakan Albayrak 6 Binden Fazla Kişiye İş İmkanı

Bakan Albayrak 6 Binden Fazla Kişiye İş İmkanı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Beraat Albayrak Trabzon' da bir Çağrı Merkezinin açılışında Türkiye geneli 6 binden fazla personel istihdam edeceğini duyurdu.

Türkiye’ de enerji sektörü her yıl büyümeye devam ederken Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Beraat Albayrak iş arayan vatandaşlara müjde verdi. Türkiye geneli 6 binin üzerinde personel alınacağını duyurdu.

Trabzon’ da bir çağrı merkezi açılışında konuşan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Beraat Albayrak çağrı merkezlerinin artışı ve müşteri memnuniyeti açısından daha çok çağrı merkezlerinin açılacağını ve buralarda çalıştırılmak üzere personel istihdam edileceğini söyledi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Beraat Albayrak Çağrı merkezlerinde 2 bin civarında personel istihdamı ve 4 binin üzerinde teknik personel istihdamı kısa süre içerisinde  alınacağını söyledi. Bu alımları ise Türkiye geneli olarak düşündüklerini söyledi. İşsiz gençlerin Ülkemiz’ de tüketen konumdan üreten ve katılımcı ruhuyla pastadan paylarını almalarının bizim için ve işsiz olan vatandaşlarımız için ne kadar güzeldir dedi.

Bakan Albayrak Ülkemizde her geçen gün dışa bağımlılığı daha da azaltarak ve elektrik dağıtım sektörünü yenileyerek daha sağlam adımlarla ülkemizde işsizlik ve ekonomik dar boğazda olan vatandaşlarımız iyi bilmeliler, enerji çok çeşitli olup bunun yanı sıra doğal gaz sektöründe alt yapı çalışmalarında ve teknik personel alımlarını da ilerleyen dönemlerde yapmayı düşünmekteyiz.

Bakan Albayrak elektrik ve doğalgaz alt yapı projelerini çevreye uyumlu ve güvenli hale getirecek hamlelerimiz olacak. Ben inanıyorum Ülkemiz son 15 yılda ciddi anlamda ekonomi ve sosyal alan gibi bir çok atılımlar yaptı ve bende kendi bakanlığımda bu atılımları devam ettireceğim dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.