Bakan Asgari Ücret Dünyanın Hiç Bir Yerinde Yeterli Değil

Bakan Asgari Ücret Dünyanın Hiç Bir Yerinde Yeterli Değil

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, flaş asgari ücret açıklaması. Asgari ücretin milli gelire oranına baktığımız zaman en üst seviyelerdeyiz.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Asgari ücret için dünyanın hiç bir yerinde yeterli olmadığını açıkladı.

Gündeme ilişkin ekonomik konularda açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekci, asgari ücretin yüksek olması gerekliliğine vurgu yaparken ülke şartlarını da göz önüne alınması gerekliliğinden bahsetti.
 
Türkiye 'nin diğer ülkelere oranla milli gelir oranları bakımından asgari ücretin üst seviyelerde olmasına rağmen yeterli olmadığını söyledi. Zeybekçi, "Asgari ücretin milli gelire oranına baktığımız zaman en üst seviyelerdeyiz. Yeterli mi? Yetmez biliyorum."

Bakan "Hiç kimse bana şunu söylemesin, bu ülkede asgari ücretle ilgili bin 200 mü olsun, 2 bin 500 mü olsun, 5 bin mi olsun? Olabildiğince yüksek olsun. Ülkemin kaynakları öyle bir notkada olsun ki, Türkiye'de üstadın dediği gibi, öyle bir hayat olsun ki tek tasamız ölüm olsun. Herkes mutlu olsun. Refah yüksek olsun. Ama hayatın gerçekleri var. Ülkemizin gerçekleri ve gelirleri var. Sıralamalar var. Asgari ücret 4 kişilik bir ailenin geçim ücreti değildir. Asgari ücret bir iş için bir hizmet için verilebilecek ülkenin imkan ve kaynaklarını zorlayarak belirlenen bir ücrettir. Yeterli midir? Değildir. Dünyanın hiçbir yerinde yeterli değildir." dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum